Wyszukaj
Facebook YouTube
A A+ A++ Wersja kontrastowa
BIP BIP UE PL
Miasto Otwock
STRONA GŁÓWNA Mieszkaniec Edukacja Żłobek i przedszkola Przedszkole Miejskie nr 18

Przedszkole Miejskie nr 18

Budynki - ozdobnik

im. Kubusia Puchatka

Adres: ul. Komunardów 4, 05-402 Otwock ul. Komunardów 4, 05-402 Otwock
Numer telefonu: tel. 22 779 72 53 tel. 22 779 72 53
E-mail: e-mail: p18@oswiata-otwock.pl e-mail: p18@oswiata-otwock.pl

www.przedszkolenr18.pl

p.o. dyrektora szkoły: Małgorzata Włodarczyk

Nasze przedszkole znajduje się w pięknej, cichej dzielnicy Otwocka, w odległości 2 km od centrum miasta. Mieści się w wolnostojącym, parterowym budynku usytuowanym na przestronnej działce otoczonej sosnami i zielonym ogrodem "Stumilowym lasem".

Placówka oddana została do użytku w 1987 r. i uroczyście otwarta przez Halinę Mich, która była jej pierwszym dyrektorem.
1.IX.1988 roku stanowisko dyrektora objęła Pani Hanna Gołębiowska. W 2001 roku na wniosek Rady Pedagogicznej, rodziców i dzieci przedszkole przyjęło imię przyjaciela dzieci - Kubusia Puchatka.

Od dnia 25.07.2020 stanowisko p.o. Dyrektora objęła Pani Małgorzata Wieczorek. 

W budynku przedszkola mieści się 6 dużych, przestronnych sal dydaktycznych. Grono pedagogiczne przedszkola tworzą nauczyciele posiadający odpowiednie wykształcenie i kwalifikacje. Zaletą naszej kadry jest bogate doświadczenie zdobyte w toku wieloletniej pracy z dziećmi, energia i kreatywność.

W przedszkolu obowiązują oficjalne programy wychowawczo - dydaktyczne:

    1. „Nasze przedszkole” – program edukacji przedszkolnej wspomagającej rozwój aktywności dzieci Mac edukacja
    2. Dziecięca matematyka E. Gruszczyk - Kolczyńska
    3. „Adaptacja dziecka w przedszkolu”- program własny nauczyciela


    Nauczycielki aby uatrakcyjnić pobyt dzieci w przedszkolu zaproponowały programy własne sprzyjające rozwojowi zdolności i zainteresowań dzieci. Są to programy autorskie nauczycielek z Przedszkola nr 18 im. Kubusia Puchatka w Otwocku:

         1. Program Teatralny
         2. Program muzyczno-ruchowy z uwzg. metod Orffa, Labana , Scherbone
         3. Program Kubusiowa akademia zdrowego odżywiania
         4. Program Bezpiecznie i zdrowo
         5. Dziecięce emocje – mama dziecka 5 letniego


         Nasi wychowankowie nie tylko uczestniczą w zajęciach podczas których rozwijają swoje zdolności i zainteresowania, ale też chętnie biorą udział w konkursach organizowanych w naszym mieście. Efektem ich zaangażowania w przeglądach muzycznych, plastycznych i teatralnych są osiągnięcia w postaci nagród i prestiżowych miejsc przyznawanych przez komisje konkursowe.

         Już od 10 lat nasze przedszkole jest organizatorem między przedszkolnego konkursu piosenki dziecięcej "Śpiewaj z Kubusiem".


         W ciągu roku szkolnego organizujemy wiele ciekawych imprez: URODZINY KUBUSIA PUCHATKA, ŚLUBOWANIE NOWYCH PRZEDSZKOLAKÓW, ANDRZEJKI, MIKOŁAJKI, WIGILIA, BAL KARNAWAŁOWY, DZIEŃ BABCI I DZIADKA, DZIEŃ ZIEMI, KONKURS PIOSENKI "ŚPIEWAJ Z KUBUSIEM", BAL W OGRODZIE Z OKAZJI DNIA MATKI, FESTYN REKREACYJNO - SPORTOWY Z OKAZJI DNIA DZIECKA, ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO. Dzieci wyjeżdzają na wycieczki między innymi do kina, teatru, kolorado itp... .


         Mimo troskliwej opieki i rodzinnej atmosfery naszym podopiecznym zdarza się otrzeć łezkę przy rozstaniu z Wami kochani rodzice. Nie martwcie się jednak o nich - te rozstania mimo iż bolesne, są im potrzebne aby wkroczyć na drogę samodzielności i niezależności.