Wyszukaj
Facebook YouTube
A A+ A++ Wersja kontrastowa
BIP BIP UE PL
Miasto Otwock
STRONA GŁÓWNA Mieszkaniec Seniorzy Otwocki Klub Seniora

Otwocki Klub Seniora

Budynki - ozdobnik
Z początkiem 2023 r. swoją działalność rozpoczął Miejski Klub Seniora w Otwocku. Dokładnie 9 lutego miało miejsce uroczyste otwarcie placówki zlokalizowanej w ścisłym centrum miasta u zbiegu ulic Kruczej i Poniatowskiego.

Przeszło 300 metrowy lokal wydzierżawiony od Otwockiej Spółdzielni Mieszkaniowej i wyremontowany przez Miasto Otwock to długo wyczekiwana inwestycja oraz pierwsze tego typu miejsce, które w całości przeznaczone zostało dla otwockich Seniorów. To właśnie z myślą o nich pojawiła się idea stworzenia przestrzeni do wspólnych spotkań, wykładów, zajęć, warsztatów, zabaw oraz inicjatyw kulturalnych. Jest to również miejsce, będące nieformalną siedzibą Miejskiej Rady Seniorów oraz Uniwersytetu III Wieku „Otwarte Drzwi” w Otwocku, który w strukturach Miejskiego Ośrodka Kultury, Turystyki i Sportu w Otwocku działa już o ponad 17 lat. Należy podkreślić, że Otwock zamieszkuje ok. 12 tysięcy osób w jesieni życia. Potrzeba aktywizacji tej grupy mieszkańców skutecznie motywowała do jak najszybszej realizacji ww. przedsięwzięcia. „Dbałość o Seniorów to jeden z priorytetów naszego miasta” – niejednokrotnie w swoich wypowiedziach podkreślał prezydent Otwocka Jarosław Margielski.

Przestronna sala znajdująca się w lokalu jest miejscem wielofunkcyjnym – przeznaczona została również do organizowania sesji Miejskiej Rady Seniorów, komisji, czy konsultacji społecznych. Dogodna lokalizacja klubu, jak sami seniorzy podkreślali, jest dla nich kluczową kwestią. W pobliżu znajduje się park miejski, przystanek, biblioteka, teatr oraz urząd miasta. Tuż obok usytuowany jest zielony teren po przedszkolu przy ul. Kruczej, gdzie zaplanowano zagospodarowanie obszaru pod miejsce z altaną przeznaczone do rekreacji Seniorów.

Galeria zdjęć