Wyszukaj
Facebook YouTube
A A+ A++ Wersja kontrastowa
BIP BIP UE PL
Miasto Otwock
STRONA GŁÓWNA Miasto Nagrody i wyróżnienia dla Otwocka

Nagrody i wyróżnienia dla Otwocka

Budynki - ozdobnik
Miasto Otwock dynamicznie się rozwija i wprowadza innowacyjne rozwiązania zarówno w funkcjonowaniu urzędu jak i zarządzaniu miastem. Wśród największych sukcesów miasta wymienić można:

CityBOX

W trudnych czasach pandemii Miasto Otwock postawiło na bezpieczeństwo mieszkańców i pracowników urzędu jednocześnie dbając o ciągłość funkcjonowania placówki. Efektem są Cityboxy, które pozwalają załatwić bezpiecznie sprawy w urzędzie. Ów projekt został doceniony i nagrodzony na szczeblu ogólnopolskim.

„Nowatorskie projekty oraz najbardziej interesujące innowacyjne rozwiązania polskiej myśli technicznej po raz kolejny zostały uhonorowane przez Polskie Radio. Nagrody w rankingu "Innowacje 2021" zostały przyznane za najlepsze rozwiązanie ekologiczne, społeczne, usługowe oraz jakościowe. Wśród nagrodzonych znalazły się uczelnie wyższe, jednostki samorządowe, organizacje społeczne i firmy. W kategorii "Najlepsze rozwiązanie usługowe 2021" uhonorowany został otwocki CityBOX, któremu przyznano III miejsce.”

PRO FAMILIA

Miasto Otwock stawia na rodzinę i politykę prorodzinną. Otwock znalazł się w gronie pięciu zwycięskich gmin z całej Polski, którym został przyznany tytuł Samorząd PRO FAMILIA 2021, w ramach konkursu organizowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Do konkursu zgłosiło się 236 gmin, które podzieliły się swoimi osiągnięciami, dobrymi praktykami i pomysłami realizowanymi w ramach lokalnej polityki prorodzinnej. Tytuł Samorząd PRO FAMILIA 2021 został przyznany w 5 kategoriach w zależności od liczby mieszkańców w gminach. Miasto Otwock wygrało w kategorii gmina miejska od 20 do 100 tys. mieszkańców, gdzie nominowany był jeszcze Grodzisk Mazowiecki (mazowieckie) i gmina Żory (śląskie).

GMINA na 5

Kolejnym wielkim sukcesem jest tytuł „Gmina na 5” przyznawany gminom, które najlepiej obsługują swoich mieszkańców.

Miasto Otwock otrzymało tytuł “Gmina na 5!”. To ogólnopolska nagroda dla samorządów, które mogą się pochwalić najlepszymi praktykami w obsłudze klientów, zwłaszcza przedsiębiorców. Ranking organizowany jest przez SGH w Warszawie.

Otwock znalazł się w prestiżowym gronie 91 samorządów z całej Polski, które otrzymały najwięcej punktów w tegorocznym rankingu i tytuł "Gmina na 5!". To wyróżnienie jest przyznawane na podstawie wyników corocznych badań prowadzonych przez Studenckie Koło Naukowe Akceleracji, działające przy Instytucie Przedsiębiorstwa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.