Wyszukaj
Facebook YouTube
A A+ A++ Wersja kontrastowa
BIP BIP UE PL
Miasto Otwock
STRONA GŁÓWNA Mieszkaniec Sport i rekreacja Siłownie plenerowe i street workout

Siłownie plenerowe i street workout

Budynki - ozdobnik
Zastanawiacie się jak urozmaicić codzienną aktywność fizyczną? Jesteście znudzeni typowymi treningami i chcielibyście spróbować czegoś nowego? Miasto Otwock ma na to odpowiedź!

Street workout – czym właściwie jest?

To forma aktywności fizycznej polegająca na połączeniu gimnastyki artystycznej z elementami parkour’u. Trening z wykorzystaniem obciążenia własnej masy ciała lub z pomocą różnych przedmiotów takich jak ławki czy drążki dedykowany jest niemal dla każdego. Jego wszechstronność i uniwersalny charakter sprawia, że stale zyskuje na popularności. W związku z tym Miasto Otwock postanowiło wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i stworzyło dodatkowe alternatywy spędzenia wolnego czasu aktywnie i na sportowo. Taką alternatywą są specjalnie przygotowane miejsca do uprawiania street workout’u oraz siłownie plenerowe. Instalacje są ogólnodostępne i bezpłatne.

Siłownie plenerowe są przeznaczone dla każdego, choć z racji na pewne ograniczenia fizyczne osób w wieku senioralnym, ta forma aktywności jest bardzo popularna wśród tej grupy społecznej. Maszyny są opracowane w ten sposób, aby podczas ćwiczeń aktywizować różne grupy mięśniowe.

INSTALACJE DO STREET WORKOUT’U


SIŁOWNIE PLENEROWE

Galeria zdjęć