Złoty Certyfikat dla Zielonego Punktu Kontrolnego! Projekt uroczyście otwarty!

Autor: Wydział Kultury i Promocji

19/12/2017

W niedzielę, na terenie Centrum Edukacji Leśnej Nadleśnictwa Celestynów odbyło się uroczyste otwarcie projektu Zielony Punkt Kontrolny (ZPK) realizowanego,  na podstawie Porozumienia zawartego w grudniu 2016 roku, przez pięciu Partnerów: Nadleśnictwo Celestynów, Klub Sportowy OK Sport, gminy Celestynów, Karczew oraz Miasto Otwock.

Miasto Otwock podczas wydarzenia reprezentowali Pan Sekretarz Miasta Otwocka Przemysław Zaboklicki oraz Naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Andrzej Wysoczański.

W wyniku realizacji zapisów porozumienia na terenach trzech gmin oraz Nadleśnictwa powstał projekt, który znajduje się obecnie w pierwszej czwórce największych projektów Zielonego Punktu Kontrolnego w Polsce! Powstało dziesięć map, na ich podstawie prawie dziewięćdziesiąt tras biegowych, rowerowych oraz do pokonywania na nartach, o różnych długościach oraz stopniu trudności. Możliwości korzystania z całej infrastruktury są zatem gigantyczne i praktycznie nieograniczone. Teren, na którym powstało ponad dwieście punktów kontrolnych to ponad 13 kilometrów kwadratowych lasów. Do tego, dodatkowo, na terenie każdego z Partnerów powstały tzw. Parki szkoleniowe, gdzie można zapoznać się z ta atrakcją oraz popróbować swych sił bez konieczności odwiedzania lasu.

Miasto Otwock, jako jeden z Partnerów otrzymało, najwyższy, Złoty Certyfikat za realizację całego projektu, potwierdzający kryteria koncepcji udostępniania lasu na potrzeby ZPK, nadany przez Fundację Sport i Przyroda.

W ramach inauguracji ZPK odbył się piknik rodzinny, połączony z wieloma atrakcjami oraz oczywiście biegami na orientację prowadzonymi w trzech kategoriach. Niewątpliwie wielką gratką dla uczestników był bieg pokazowy, w którym wzięli udział jedni z najlepszych zawodników w tej dyscyplinie sportu w Polsce, uczestnicy zawodów rangi krajowej oraz europejskiej.

Organizatorzy zadbali również o wspaniałe nagrody, wśród których dla wszystkich osób, które stanęły na podium znalazły się vouchery do sklepu sportowego oraz choinki na święta. Drobne podarunki, w formie gadżetów promujących całe przedsięwzięcie, otrzymali wszyscy uczestnicy zabawy.

Poniżej przedstawiamy Państwu listę wyników w poszczególnych kategoriach oraz relację fotograficzną z wydarzenia.

Wszystkie szczegółowe informacje na temat projektu wraz z punktami startu oraz mapami do pobrania znajdują się na stronie internetowej Miasta Otwocka w zakładce Turystyka/Zielony Punkt Kontrolny. Te same informacje dostępne są również na stronach każdego z Partnerów przedsięwzięcia. Mapy dostępne są również na stronie www.zielonypunktkontrolny.pl

Życzymy wspaniałych chwil podczas aktywnego odkrywania naszych lasów z pomocą Zielonego Punktu Kontrolnego!

 

ikona strzałka Link do informacji ogólnycvh o projekcie Zielony Punkt Kontrolny - Celestynów - Karczew - Otwock

Materiały do pobrania:

ikona strzałka Materiały informacyjne i szkoleniowe

ikona strzałka Lekcje WF

ikona strzałka Mapy szkoleniowe

ikona strzałka Mapy, trasy piesze

ikona strzałka Mapy, trasy rowerowe

ikona strzałka Materiały do pobrania

Galeria