Wigilia Miejska

Autor: Wydział Kultury i Promocji

24/12/2018

W sobotę, 22 grudnia 2018 r. już po raz czwarty odbyło się wigilijne spotkanie dla mieszkańców Otwocka. Otwocczanie przybyli w samo południe na Skwer Szarych Szeregów, aby świętować narodziny Zbawiciela Jezusa Chrystusa.

Ks. Dziekan Bogdan Sankowski oraz ks. Piotr Mucha podczas wspólnej modlitwy wspomnieli o pięknym zwyczaju dzielenia się opłatkiem i pojednaniu. Życzenia świąteczne mieszkańcom złożyli: Prezydent Miasta Otwocka Jarosław Tomasz Margielski, Przewodnicząca Rady Miasta Monika Kwiek oraz Wiceprzewodniczący Rady Arkadiusz Krzyżanowski. Po symbolicznym podzieleniu się opłatkiem, mieszkańcy zostali zaproszeni do wspólnej wieczerzy wigilijnej. W magiczną atmosferę świąt Bożego Narodzenia wprowadził zebranych występ wokalny Marka Połynki i Julii Węgrowicz, Chóru Andromeda pod batutą Anny Ćwiklińskiej oraz wspólne kolędowanie.

Ogromnym powodzeniem cieszyły się rozdawane w tym dniu w Amatorskim Teatrze Miejskim bezpłatne wejściówki na trzy seanse dla dzieci w kinie OAZA. Szczęśliwcy, którzy zdobyli bilety 23 grudnia obejrzeli następujące filmy: „Pettson i Findus”, „Hotel Transylwania 3” oraz „Aquaman”.

Dodatkową atrakcją szczególnie dla najmłodszych mieszkańców był Mikołaj ze słodkimi upominkami oraz fotobudka. Oprócz zdjęcia z Mikołajem mieszkańcy prosili o zdjęcie z panem Prezydentem, co było również niewątpliwą atrakcją tego dnia.

Dzięki zorganizowanemu spotkaniu wigilijnemu Otwocczanie mogli poczuć przedsmak tych jedynych w roku świąt, które są wyjątkowym czasem radości, miłości i przebaczania.

Galeria