Warsztaty genealogiczne w Archiwum Państwowym w Warszawie Oddział w Otwocku

Autor: Administrator serwisu

13/11/2019

archiwa.jpg

Archiwum Państwowe w Warszawie Oddział w Otwocku uprzejmie informuje, że 15 listopada 2019 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego przy ul. Górnej 7 w Otwocku, o godzinie 10:00 i 16:00, odbędą się warsztaty genealogiczne. Powyższe warsztaty odbywają się w ramach projektu „Archiwa Rodzinne Niepodległej”, którego celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na unikalną wartość rodzinnych pamiątek i aktywne zaangażowanie w świętowanie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

W trakcie spotkania poruszone będą następujące zagadnienia:

 

- dokumenty rodzinne i ich bohaterowie – o potrzebie zbierania i zabezpieczania dokumentów, świadectw o przodkach i ich historii wplecionej w historię Polski,

- zabezpieczanie i konserwacja dokumentów w domu – omówienie i prezentacja dostępnych technik,

- digitalizacja dokumentów – zabezpieczanie przez kopiowanie,

- przekazanie rodzinnego zbioru do archiwum państwowego, dodatkowo zaprezentowany zostanie przykładowy zbiór dokumentów rodzinnych, przechowywany w zasobie Archiwum, materiały archiwalne będące źródłem do poszukiwań informacji o przodkach oraz witryna internetowa www.szukajwarchiwach.pl – miejsce poszukiwań i publikacji zdigitalizowanych dokumenty z zasobu archiwów państwowych. W załączniku przesyłamy skan plakatu.

 

Zapraszamy do uczestnictwa.