Utrudnienia przy stacji PKP Świder

Autor: Biuro Komunikacji Społecznej

09/11/2017

Generalny wykonawca robót inżynieryjnych realizowanych w ramach modernizacji linii kolejowej – firma BUDIMEX SA, poinformowała, że od dnia 14 listopada br. wprowadzona zostanie tymczasowa zmiana organizacji ruchu w ciągach pieszych i jezdnych położonych w pobliży stacji PKP Świder.

Wyłączony z ruchu zostanie odcinek ulicy Grunwaldzkiej – od skrzyżowania z ulicami: Majowa i Jana Pawła II do ulicy Zajęczej.

Wyłączone z ruchu zostaną trzy odcinki ulicy Jana Pawła II. Pierwszy prowadzący od stacji kolejowej do skrzyżowania z ulicą Majową. Drugi, od skrzyżowania z ulicą Majową i Grunwaldzką do ulicy Lisiej i trzeci odcinek położony po drugiej stronie torów – na wysokości ulicy Górnej.

Przejezdna będzie ulica Majowa – w tym przejazd kolejowy.

Dojazd do stacji PKP Świder możliwy będzie jedynie ulicami: Bagatela i Kukułcza.

Utrudnienia czekają także pieszych. Wyłączone z użytkowania będą chodniki – po obu stronach ulicy Majowej, na odcinku od skrzyżowania z ulica Górną do ogrodzenia Przedszkola nr 15.

Ruch pieszych poprowadzony będzie wydzielonym pasem – po jezdni ulicy Majowej. Dojście do dworca – od strony ulicy Górnej, odbywało się będzie specjalnym ciągiem poprowadzonym w pasie ulicy przez przejazd kolejowy, zamknięte skrzyżowanie z ulicami Grunwaldzką i Jana Pawła II, aż do przejścia dla pieszych. Dalej będzie możliwość korzystania z chodnika (wzdłuż ul. Majowej) jedynie, po stronie ulicy Bagatela. 

Zgodnie z przedstawionym harmonogramem robót, utrudnienia potrwają od trzech do czterech miesięcy. 
O kolejnych utrudnieniach związanych z modernizacją linii kolejowej będziemy informowali na bieżąco. 

Galeria