Uroczyste zakończenie kadencji

Autor: Wydział Kultury i Promocji

18/11/2018

W piątek, 16 listopada br. w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku odbyła się ostatnia sesja VII kadencji Rady Miasta Otwocka 2014 -2018. Była to okazja do podsumowań i podziękowań za pracę na rzecz otwockiego samorządu.

 

W ostatnim dniu swojej kadencji, podczas finalnej sesji radni jednogłośnie podjęli uchwałę intencyjną w sprawie realizacji współpracy partnerskiej pomiędzy miastem Otwock, a miastem Ōarai w Japonii. W toku obrad był także projekt uchwały w sprawie wzniesienia pomnika ku czci Ireny Sendlerowej. Drugi projekt uchwały nie został jednak podjęty - obywatelski projekt dot. budowy pomnika powróci na posiedzenie komisji rady, o co zawnioskował radny Przemysław Bogusz, a radni większością głosów poparli jego wniosek.


Dalsza część piątkowej sesji była czasem pożegnań, podziękowań i wzruszeń. Przewodniczący Rady Jarosław Margielski wręczył Prezydentowi Zbigniewowi Szczepaniakowi i radnym pamiątkowe dyplomy oraz albumy związane ze stuleciem odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przewodniczący podziękował za minioną kadencję i za pracę na rzecz otwockiego samorządu. Słowa uznania skierował także do mieszkańców Otwocka, którzy przez ostatnie cztery lata aktywnie uczestniczyli w życiu społecznym.

Za wspólny czas spędzony w samorządzie, za pracęna rzecz miasta i jego mieszkańców, podziękował Prezydent Miasta Otwocka Zbigniew Szczepaniak, który po 12 latach pełnienia swojej funkcji żegna się z pracą w Urzędzie Miasta. „Dzisiejsza sesja jest moją pożegnalną. Ostatnie 12 lat mojego życia było ściśle związane z otwockim samorządem. Dlatego ten dzień jest dla mnie pełen refleksji. Trzykrotnie zostałem obdarzony przez mieszkańców Otwocka zaufaniem, co motywowało mnie do ciężkiej pracy na rzecz naszego miasta. Domyślam się że różnie przez Państwa ocenianej, ale z mojej perspektywy to było 100 procent oddania pasji. Miałem ogromny zaszczyt pracować jako prezydent w czasie, gdy nasze miasto przechodziło najważniejsze przemiany. (…) Dziękuję wszystkim: swoim współpracownikom, radnym, organizacjom pozarządowym, wszystkim, z którymi miałem możliwość współpracować, za te 12 lat pracy, sukcesów, radości i wzruszeń. Nie zawsze ta współpraca była twórcza i łatwa, ale chcę wierzyć, ze wszyscy mieliśmy na uwadze jeden cel – dobro Otwocka i dobro naszych mieszkańców, a tylko różniliśmy się jego wizjami. Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję. Gratuluję swojemu następcy Jarosławowi Margielskiemu i szczerze życzę Panu wielu sukcesów w przewodzeniu naszym miastem oraz znakomitej współpracy z Radą Miasta Otwocka" - mówił ustępujący Prezydent Miasta Otwocka Zbigniew Szczepaniak.


Sesja inauguracyjna nowej Rady Miasta Otwocka kadencji 2018-2023 odbyła się w sobotę, 17 listopada br.

 

Galeria