Termomodernizacja – to się opłaca. Bezpłatne szkolenie dla mieszkańców Powiatu Otwockiego

Autor: Administrator serwisu

30/09/2019

termomodernizacja_szkolenie_powiat_otwocki_logo.jpg

Powiat Otwocki we współpracy z Fundacją Ziemia i Ludzie organizuje bezpłatne szkolenie z zakresu termomodernizacji. Jego uczestnicy dowiedzą się między innymi, jak przebiega proces zmniejszenia zapotrzebowania i zużycia energii cieplnej w danym budynku i jakie są możliwości wsparcia finansowego tego procesu. Szkolenie odbędzie się 23 października w PMDK w Otwocku.

O tym, jak ważna jest termomodernizacja domów jednorodzinnych, nie trzeba nikogo przekonywać. Dzięki zastosowaniu nowatorskiej techniki, właściciele danych obiektów już po krótkim czasie obserwują korzyści ekonomiczne, a społeczeństwo społeczne i środowiskowe. Dlatego tak ważne jest to, żeby odpowiednio wspierać ten proces.

 

W długoletniej strategii Powiatu Otwockiego budowanie świadomości ekologicznej jego mieszkańców jest jednym z najważniejszych elementów. W tym aspekcie działamy na wielu polach – zarówno edukacyjnym, jak też infrastrukturalnym. W ramach naszych działań otworzyliśmy między innymi punkt „Czyste Powietrze”, w którym mieszkańcy mogą uzyskać m.in. porady merytoryczne i techniczne dotyczące założenia konta w portalu beneficjenta programu oraz pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku o dofinansowanie. W trakcie jest proces montażu i uruchomienia stacji ładowania pojazdów elektrycznych, a angażujemy się również w szkolenia, na których mieszkańcy mogą dowiedzieć się, jak żyć i działać bardziej ekologicznie – powiedział Wicestarosta Otwocki Krzysztof Kłósek.

 

Prelegentami szkolenia, na które zaprasza Powiat, będą m.in. eksperci z Politechniki Warszawskiej i Narodowej Agencji Poszanowania Energii. To specjaliści, którzy wprowadzą uczestników w tajniki zagadnienia termomodernizacji. Opowiedzą o jej zasadności, korzyściach zarówno dla sektora publicznego, jak i prywatnego. Jednym z bloków tematycznych będzie również ten dotyczącego tego, jak prawidłowo dokonywać tego ważnego dla ekologii procesu i jakie są możliwości jego finansowego wsparcia.

 

Zgłoszenia są przyjmowane do dnia 9 października 2019 r. pod adresem e-mail: szkolenie@powiat-otwocki.pl

 

Karta zgłoszenia udziału w szkoleniu:

http://www.powiat-otwocki.pl/pliki/aktualnosci/2019/wrzesien/zgloszenie_szkolenie.doc

Ulotka o szkoleniu:
http://www.powiat-otwocki.pl/pliki/aktualnosci/2019/wrzesien/termo_ulotka.pdf