Szansa na wyrównanie cen biletów w obrębie aglomeracji warszawskiej

Autor: Administrator serwisu

23/09/2019

DSC_0757.jpg

W dniu 18 września 2019 r. w Warszawie Prezydent Miasta Otwocka Jarosław Tomasz Margielski wraz z Burmistrzem Sulejówka – Arkadiuszem Śliwą oraz Prezydentem Pruszkowa – Pawłem Makuchem wspólnie podpisali wniosek skierowany do Prezydenta Miasta Warszawy Rafała Trzaskowskiego  i Przewodniczącej Rady Miasta Warszawy Ewy Malinowskiej-Grupińskiej

o zmodyfikowanie uchwały Rady Miasta st. Warszawy w sprawie oferty programu Warszawa+  w taki sposób, aby wprowadzić dodatkowy, 4 próg dopłat do biletów długoterminowych dla mieszkańców podwarszawskich gmin, którzy są posiadaczami Biletu Metropolitalnego. Próg zrównałby ceny za bilety z ceną dostępną w I strefie. W praktyce oznaczałoby to, że mieszkańcy podwarszawskich gmin płaciliby za okresowe bilety ZTM tyle samo, co posiadacze Kart Warszawiaka. Koszty zrównania cen biletów okresowych w I i II strefie w całości poniosłyby zainteresowane podwarszawskie gminy z własnych budżetów. 

Wniosek został wspólnie złożony przez Prezydenta Miasta Otwocka, Burmistrza Sulejówka oraz Prezydenta Pruszkowa na Punkt Kancelaryjny Urzędu m. st. Warszawy.  

Galeria