Święto ZNP

Autor: Gazeta Otwocka

18/10/2016

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Związek Nauczycielstwa Polskiego odznaczył 14 członków odznakami za działalność na rzecz ZNP oraz 50-letnią przynależność do związku.

Jak co roku, z okazji Dnia Edukacji Narodowej Zarząd Oddziału ZNP w Otwocku zorganizował uroczystość dla związkowców ZNP z terenu Powiatu Otwockiego. W uroczystości, która odbyła się w Liceum Ogólnokształcącym im. K. I. Gałczyńskiego oprócz nauczycieli – związkowców uczestniczyli także przedstawiciele samorządów. Miasto Otwock reprezentował prezydent Zbigniew Szczepaniak. Oprócz życzeń i podziękowań za wkład i zaangażowanie w kształcenie i wychowanie młodzieży, Związek Nauczycielstwa Polskiego odznaczył najbardziej zasłużonych działaczy związkowych. Za wkład oraz działalność na rzecz Związku Nauczycielstwa Polskiego Złote Odznaki ZNP otrzymali: Janina Kołakowska, Bogumiła Majewska, Wiesława Niewińska, Janina Pleskot oraz Beata Szydłowska. Za 50-letnią przynależność do ZNP odznaczenia otrzymały: Janina Bąk, Konstanty Bojemski, Anna Braun, Zofia Góras, Maria Kościuszko, Cecylia Rogulska, Michał Tomaszewski, Władysław Wieczorek oraz Alina Wilk.

Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna. Dla gości wystąpił zespół: „The Blues Band” z Łomży. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek.

Galeria