„Światło, które łączy”

Autor: Wydział Kultury i Promocji

05/11/2018

23 grudnia 2018 roku na mszy wieczornej w parafii pw. Zesłania Ducha Świętego odbędzie się przekazanie przez harcerzy z hufca ZHP Otwock Betlejemskiego Światła Pokoju dla władz i mieszkańców miasta.

Czym właściwie jest Betlejemskie Światełko? Jest to płomień odpalony od wiecznego ognia z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem, który następnie w Wiedniu zostaje przekazany skautom z wielu innych krajów. Polska natomiast odbiera światło od naszych sąsiadów Słowaków i przekazuje je dalej, m.in. do Rosji, Danii i Niemiec. Przez cały kraj światło jest niesione przez harcerzy ZHP, którzy przekazują je władzom, instytucjom państwowym oraz mieszkańcom, którzy stawiają owo światełko na stole wigilijnym jako symbol Narodzin Chrystusa.

Co roku nasza wiara i kalendarz pozwalają nam wspólnie przeżywać Święta Bożego Narodzenia i mimo, że każdy z nas spędza je w innym miejscu, innym gronie oraz w inny sposób to łączy nas radość z Narodzin Jezusa. Lecz zanim rozpoczniemy świętowanie należy się do niego dobrze przygotować i zrobić w swoim życiu miejsce dla Boga. Rok w rok pomaga nam w tym Adwent, a BŚP od 28 lat świetnie się w niego wpisuje.

W tym roku naszym hasłem jest „Światło, które łączy”. Ma ono łączyć nas wszystkich jednym blaskiem podczas świętowania Bożego Narodzenia. Jest to światło pokoju, łagodne i spokojne jak światło nocy Bożego Narodzenia. Jego zadaniem jest zwrócić naszą uwagę na to co wspólne, na to co nas łączy i doprowadzenie do jedności mimo różnic i nieporozumień.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do włączenia się we WSPÓLNE przeżywanie tego cudownego wieczoru. Gwarantujemy niezapomniane odczuwanie Bożej obecności, która w ten ostatni wieczór Adwentu przeniknie nas i pozostanie w naszych sercach długi czas.

Z harcerskim CZUWAJ! czekają na Państwa

Harcerze z hufca ZHP Otwock