Skwer będzie ponownie otwarty!

Autor: BIURO KOMUNIKACJI SPOŁECZNEJ

05/12/2017

Rozpoczęły się prace budowlane zabezpieczające teren budowy inwestycji po Dorexie w centrum Otwocka. Prace realizowane są na zlecenie Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, a będą polegały na zabezpieczeniu betonowych fundamentów i wymianie ogrodzenia.

O historii niezrealizowanej inwestycji i batalii sądowej, którą z inwestorem od 2010 roku toczy Miasto Otwock można przeczytać TUTAJ.

W wyniku postanowienia Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ, Dorexowi wyznaczono kuratora, który doprowadził do wyboru Zarządu Spółki. To pozwoliło na kontynuowanie procesu sądowego o odzyskanie nieruchomości w centrum. PINB skorzystał natomiast z procedury wykonania zastępczego ogrodzenia zabezpieczającego teren budowy.

Miasto Otwock korzystając z przebudowy ogrodzenia (na nowo ogrodzony zostanie tylko betonowy obiekt), planuje otwarcie terenów parkowych (zlokalizowanych wzdłuż budynku mieszkalno-usługowego pomiędzy ulicami Andriollego i Staszica). Prezydent Miasta Otwocka Zbigniew Szczepaniak w projekcie budżetu na 2018 rok zabezpieczył kwotę 250 tys. zł na uporządkowanie terenu i naprawę infrastruktury, a także na tymczasowe wydzielenie kilkunastu dodatkowych miejsc postojowych – od strony ulicy Andriollego.

Prace związane z przebudową ogrodzenia mają zakończyć się jeszcze przed świętami bożonarodzeniowymi. W zależności od warunków atmosferycznych prace porządkowe na tzw. terenie zielonym mogłyby zatem rozpocząć się jeszcze w tym roku.

PISMO - WEZWANIE SKIEROWANE DO SPÓŁKI DOREX

Galeria