Skwer 7. Pułku Ułanów i Plac Niepodległości oficjalnie otwarte!

Autor:

12/09/2021

Skwer 7. Pułku Ułanów i Plac Niepodległości oficjalnie otwarte! Centrum Otwocka odżyło, tłumy mieszkańców na zrewitalizowanych skwerach.

Na tę chwilę mieszkańcy Otwocka czekali od dawna. W centrum miasta jest w końcu atrakcyjne miejsce, gdzie młodsi i starsi mogą z przyjemnością spędzić wolny czas. Po wczorajszym oficjalnym otwarciu, zrewitalizowany Skwer 7. Pułku Ułanów i Plac Niepodległości nadal przyciągają tłumy otwocczan.

- Dziękuję wszystkim mieszkańcom Otwocka, którzy tak tłumnie przybyli na wczorajsze otwarcie skwerów oraz byli obecni na pokazie świateł w godzinach wieczornych. To pokazuje jak bardzo brakowało w centrum miasta przestrzeni rekreacyjnej - komentuje prezydent Otwocka Jarosław Margielski.

Atrakcji na miejscu nie brakuje, zwłaszcza dla dzieci. Jest strefa leżaków parkowych rozrzuconych luźno na trawnikach, nowoczesny plac zabaw w formie przypominającej piaskowe wydmy, strefa fontann dająca najmłodszym możliwość zabawy z wodą, są huśtawki, można też pospacerować pod pergolami ze szklanym zadaszeniem i odpocząć na ławeczce lub przejść się po skarpie z widokiem na cały skwer, gdzie są specjalne tabliczki z informacjami o nasadzonych tam roślinach. Więcej spokoju i wyciszenia znajdziemy na Placu Niepodległości, gdzie wśród zieleni, fontanny i nowych alejek, można odpocząć na ławeczkach. Są też stoliki z planszami do gry i… stylowa pompa. Miejsca te zyskały nowe oblicze dzięki otrzymanemu przez Miasto Otwock dofinansowaniu z funduszy zewnętrznych oraz środkom z budżetu miasta. Prezydent dodał, że planuje uruchomienie lodowiska miejskiego na terenie "wielkiej dziury" już tej zimy!

Galeria