Rusza modernizacja mostu w ul. Mostowej

Autor: Administrator serwisu

15/03/2022

Już w przyszłym tygodniu rozpocznie się długo oczekiwany remont przeprawy przez rzekę Świder w ul. Mostowej w Otwocku-Mlądzu. Realizacja tego zadania znacznie poprawi stan mostu jak i bezpieczeństwo użytkowników obiektu.

Most łączący miasto Otwock z gminą Wiązowna wymaga pilnej naprawy. W ramach zaplanowanych na wiosnę przez miasto prac, zostaną wyremontowane balustrady oraz chodniki. Zniszczona nawierzchnia jezdni będzie zerwana i położona nowa nakładka asfaltowa. Parametry mostu nie ulegną zmianie.

- Mieszkańcy od dawna czekają na wykonanie tych pilnych prac remontowych. Cieszę się, że dzięki decyzji rady miasta o zabezpieczeniu środków, uda się w końcu te prace przeprowadzić. Pamiętajmy, że ten remont ma charakter zachowawczy z uwagi na planowaną rozbiórkę i odbudowę mostu. Staramy się jako miasto pozyskać dofinansowanie na to zadanie. Pragnę też serdecznie podziękować wójtowi gminy Wiązowna Panu Januszowi Budnemu i Radzie Gminy Wiązowna za przekazanie 150 tys. zł na remont mostu - mówi prezydent Otwocka Jarosław Margielski.

Na czas remontu most będzie zamknięty dla ruchu pojazdów samochodowych. Piesi nadal będą mogli korzystać z tej przeprawy.

Prace mają rozpocząć od poniedziałku, 21 marca br. i potrwają do końca maja br. Wykonawcą jest Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe Mosty Sp. z.o.o. Koszt inwestycji to 356 tys. zł. Pieniądze na to zadanie pochodzą z budżetu miasta Otwocka i 150 tys. zł z budżetu gminy Wiązowna.