Rekordowe dofinansowanie do budowy basenu!

Autor:

25/10/2021

Miasto Otwock otrzymało olbrzymie środki pieniężne w kwocie 24 800 000 zł z Rządowego Funduszu "Polski Ład" na budowę basenu krytego oraz rozbudowę i modernizację ciągu technologicznego sieci wod-kan na terenie Otwocka.

To świetna wiadomość dla wszystkich mieszkańców Otwocka. Wsparcie z Programu Inwestycji Samorządowych znacznie przybliża Miasto Otwock do realizacji projektu inwestycyjnego w postaci basenu krytego, tak bardzo wyczekiwanego przez mieszkańców naszego miasta.

- Basen kryty w Otwocku coraz bliżej urzeczywistnienia! Właśnie otrzymaliśmy informację o dofinansowaniu do budowy nowoczesnego basenu krytego w Otwocku w kwocie blisko 20 milionów złotych ze środków Rządowego Funduszu „Polski Ład”. Przypomnę, że wraz z tegoroczną bezzwrotną pomocą rządową w kwocie 4 milionów złotych, którą Otwock otrzymał w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, na ten cel dysponujemy już kwotą 24 milionów złotych! - komentuje prezydent Otwocka Jarosław Margielski.
- Kolejne dofinansowanie w kwocie 5 milionów złotych na realizację zadania pn. „optymalizacja gospodarki wodno-ściekowej na terenie Otwocka” zostanie przeznaczone na rozbudowę sieci wodno-kanalizacyjnej oraz modernizację ciągu technologicznego w oczyszczalni ścieków, co pozwoli na redukcję kosztów stałych spółki OPWiK - dodaje prezydent.
 
W programie rządowym Polski Ład wprowadzone są rozwiązania, które zapewnią samorządom stabilne dochody i ułatwią im planowanie i realizację budżetów. To dodatkowe 12 mld zł już 2021 roku  i gwarancja stabilnych dochodów podatkowych do budżetów samorządów w kolejnych latach. 8 mld zł samorządy będą mogły wydawać kiedy chcą (w tym lub przyszłym roku) i na co chcą, zgodnie ze swoimi potrzebami – np. na inwestycje, drogi czy oświatę. Również w tym roku samorządy otrzymają 4 mld zł dodatkowych pieniędzy na inwestycje wodno-kanalizacyjne. (za: www.podatki.gov.pl)

Galeria