Protest w centrum Otwocka

Autor: Wydział Ochrony Środowiska

13/12/2016

W sobotę 26 listopada w godzinach 11.00- 15.00 odbył się społeczny protest przeciwko budowie nowych i rozbudowie istniejących Regionalnych Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych RIPOK, niedogodności związanych z funkcjonowaniem składowiska i instalacji przetwarzania odpadów w Otwocku - Świerku i Jabłonnie - Wola Ducka oraz uciążliwością zapachowym spowodowanym działalnością firm śmieciowych i wszystkich innych instalacji obiektów służących odbiorowi, zagospodarowaniu i przetwarzaniu wszelkiego rodzaju odpadów, osadów i ścieków w Otwocku i Powiecie Otwockim.

Manifestacja rozpoczęła się od PKP Otwock i przeszła ulicami: Orlą, Świderską, Andriollego, Powstańców Warszawy, Staszica, Wawerską, Andriollego, Hożą, Przewoską, Batorego, Matejki, Andriollego, Powstańców Warszawy, Orlą i zakończyła się w punkcie wyjściowym tj. na PKP Otwock. Protestujący mieszkańcy Otwocka i okolic zajmowali jeden pas ruchu drogowego, Policja wprowadziła ruch wahadłowy i objazdy dla przejeżdżających samochodów, w taki sposób by nie tworzyły się uliczne korki.

W społecznym przemarszu brało udział ok. 50 osób

Warunki atmosferyczne sprzyjały protestującym mieszkańcom, przez cały okres jej trwania  pogoda była słoneczna, nie występowały odpady deszczu czy śniegu.

Manifestacje zabezpieczały i zapewniały bezpieczeństwo oddziały Ruchu Drogowego  i Prewencji KPP Otwock, Straż Miejska Otwocka wraz z wydelegowanym z Urzędu Miasta Otwock przedstawicielem organu gminy.

Podczas trwania protestu nie odnotowano żadnego incydentu.

Wydarzenie relacjonowała regionalna gazeta „Linia Otwocka” oraz stacja telewizyjna „TVN24”. 

Galeria