Podpisano umowę na projekt Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wólce Mlądzkiej

Autor: Wydział Kultury i Promocji

12/01/2018

Prezydent Miasta Otwocka Zbigniew Szczepaniak podpisał umowę na projekt budowy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wólce Mlądzkiej. Prace budowlane rozpoczną się jeszcze w tym roku.

W czwartek, 11 stycznia 2018 r. odbyło się spotkanie Prezydenta Miasta Otwocka Zbigniewa Szczepaniak z projektantami, którzy wykonają projekt inwestycji. Podczas spotkania omówiono wstępną koncepcję projektu budowlanego oraz podpisano umowę na wykonanie kompletnego projektu.

Na miejscu istniejącej Szkoły Podstawowej nr 8 w Wólce Mlądzkiej powstanie nowoczesny Zespół Szkolno-Przedszkolny. Zespół będzie składał się z trzech części: szkolnej, przedszkolnej oraz sportowej, a każda z tych części będzie mogła funkcjonować niezależnie. Realizacja inwestycji będzie przebiegała w trzech etapach:

ETAP I

Budowa części szkolnej na nowo zakupionych działkach (bez ingerencji w istniejącą szkołę z zapewnieniem ciągłości jej funkcjonowania).

ETAP II

Po przeniesieniu części szkolnej do nowego budynku nastąpi wyburzenie istniejących, starych budynków. Po zakończeniu oczyszczania terenu rozpocznie się budowa części przedszkolnej i sportowej.

ETAP III

Po zakończeniu prac budowlanych, kubaturowych, budowa wejdzie w ostatni etap realizacji. Rozpocznie się docelowe zagospodarowania terenu przy szkole. Powstaną, m. in. boisko wielofunkcyjne, place zabaw dla szkoły i przedszkola oraz parkingi.

Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest jeszcze w tym roku.

Galeria