Uczniowie z Lennestadt z podwójną wizytą w Otwocku

Autor: Gazeta Otwocka

12/10/2017

W ostatnim tygodniu na zaproszenie Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Szkoły Podstawowej nr 96 im. Świętej Rodziny, Otwock odwiedziło, w ramach programu współpracy miast partnerskich, ponad trzydziestu uczniów szkół z Lennestadt. 

Jednym z głównych elementów współpracy między Otwockiem a miastem partnerskim Lennestadt są liczne wymiany młodzieży szkolnej. Rokrocznie dziesiątki uczniów z Niemiec  i Otwocka, dzięki wielkiemu zaangażowaniu pedagogów, odwiedza się nawzajem. Spotkania stają się przyczynkiem do nawiązywania nowych znajomości, przyjaźni, poznawania historii i kultury naszych narodów oraz nauki języka obcego.

W tygodniowym programie wizyty młodzież wspólnie zwiedza nasze miasto i okolice, poznaje kulturę i bogatą historię. Nie brakuje oczywiście czasu na różnego rodzaju aktywności i zabawy mające na celu integrację naszych gości z uczniami z Polski. Przyczynia się do tego również fakt, że goście mieszkają w domach rodzinnych otwockich uczniów, co dodatkowo sprzyja nawiązywaniu szczerych i trwałych więzi, które, mamy nadzieję, w przyszłości pomogą, wchodzącym niedługo w dorosłe życie ludziom, lepiej odnaleźć się w otaczającej nas rzeczywistości społecznej i gospodarczej.

Przed zakończeniem wizyty młodzież z Lennestadt i Otwocka odwiedziła Urząd Miasta Otwocka, gdzie spotkała się z panem Prezydentem Zbigniewem Szczepaniakiem. W swym krótkim przywitaniu Prezydent opowiedział o korzyściach wynikających z programów naszej wymiany. Podczas słodkiego poczęstunku można było porozmawiać w luźniejszej atmosferze. Na zakończenie pan Prezydent przekazał opiekunom i uczniom małe podarunki na pamiątkę wizyty w Otwocku.

Serdecznie dziękujemy Dyrektorom wspomnianych Szkół oraz wszystkim nauczycielom i opiekunom zaangażowanym w realizację przedsięwzięcia za poświęcony ogrom, często prywatnego czasu, dla dobra rozwoju młodzieży.