Podsumowanie akcji "Pomóż Sylwii i Innym"

Autor: Gazeta Otwocka

12/04/2016

10 kwietnia 2016r. w Szkole Podstawowej nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Otwocku odbyła się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych dedykowana Pani Sylwii Retman pod hasłem „Pomóż Sylwii i Innym”. Tego dnia do bazy dołączyły 233 osoby. Każda zarejestrowana osoba, to szansa na nowe życie dla pacjentów dotkniętych białaczką oraz innymi chorobami krwi, którzy potrzebują przeszczepienia od dawcy niespokrewnionego.

Podczas minionej akcji darczyńcy zebrali razem 1178 zł. Środki zebrane ze zbiórki publicznej zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych Dawców, którzy tego dnia w Otwocku dołączyli do bazy Fundacji DKMS Polska. Zarejestrowanie jednego, potencjalnego dawcy, w tym badanie cech zgodności tkankowej kosztuje 250 zł i pokrywane jest ze środków własnych Fundacji.

Fundacja DKMS pragnie serdecznie podziekować za pomoc i ogrom pracy oraz przede wszystkim za serce wszystkim osobom, które przyczyniły się do sukcesu akcji "Pomóż Sylwii i Innym"

Galeria