Podpisanie aktu partnerstwa pomiędzy Otwockiem i Szumskiem

Autor: Administrator serwisu

12/11/2019

DSC_0523.jpg

11 listopada 2019 r. o godz. 17.00 w auli Urzędu Miasta Otwocka odbyła się uroczystość związana z podpisaniem aktu partnerstwa pomiędzy Otwockiem i Szumskiem.

Inicjatywa współpracy partnerskiej z ukraińskim miastem Szumsk narodziła się przy okazji spotkań podczas Festiwalu Sacrosong Diecezji Warszawsko-Praskiej w Otwocku i na skutek starań podjętych przez Stowarzyszenie Klubu Twórczego Myślenia w Otwocku, o czym podczas uroczystości przypomniał Pan Ireneusz Krzyżanowski, przedstawiający historię relacji otwocko-szumskich.

Podpisanie aktu partnerstwa jest wydarzeniem historycznym dla Otwocka, podobnie jak miało to miejsce wcześniej w przypadku Lennestadt, Saint Amand Montrond i Ōarai. Akt partnerstwa rozpoczyna wszechstronną współpracę i integrację pomiędzy Otwockiem i Szumskiem. Jest również okazją do podzielenia się doświadczeniami Otwocka w zakresie współpracy z innymi miastami bliźniaczymi. 

Podczas uroczystości, szczególne podziękowania Prezydent Miasta Otwocka skierował do Pani Tamary Kamyshackiej, Dyrektor Szkoły Artystycznej w Szumsku za zaangażowanie w inicjatywę nawiązania kontaktów partnerskich.

Podpisy na dokumencie złożył Prezydent Miasta Otwocka Jarosław Margielski oraz Mer Szumska Volodymyr Pletyuk, który swoje przemówienie zakończył życzeniami dla wszystkich Polaków z okazji Dnia Niepodległości. 

Galeria