Pobierz „Otwocką Kopertę Życia” w Urzędzie Miasta Otwocka

Autor: Biuro Komunikacji Społecznej

10/11/2017

Stowarzyszenie „Nasz Otwock” realizuje na terenie gminy Otwock projekt pod nazwą „Otwocka Koperta Życia”. Celem kampanii jest usprawnienie niesienia pomocy w stanach zagrożenia zdrowia i życia. Akcja skierowana jest przede wszystkim do osób starszych, schorowanych i samotnych. W specjalnie przygotowanych kopertach należy umieścić najważniejsze informacje dotyczące stanu zdrowia, przyjmowanych leków, alergii na leki, a także dane osobowe oraz dane kontaktowe do osób najbliższych. Całość powinna być przechowywana w lodówce, gdyż jest to łatwo dostępne miejsce, obecne w prawie każdym domu.

Koperta Życia może okazać się szczególnie przydatna, gdy ratownicy medyczni, lekarze czy strażacy będą musieli szybko reagować w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia, a kontakt z ratowaną osobą jest utrudniony, gdyż jest ona np. po wylewie czy udarze.

Otwocka Koperta Życia składa się z plastikowej koperty, instrukcji, dwóch naklejek oraz karty informacyjnej, którą należy wypełnić razem z lekarzem rodzinnym.

Koperty Życia są dostępne m. in. w budynku „B” – Biuro Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Otwocka.

DO POBRANIA:

Instrukcja wypełniania Karty Informacyjnej - grafika

Instrukcja 

Karta Informacyjna

Galeria