Pierwszy odcinek serialu „Misja Natura” w TVP3 Warszawa

Autor: Wydział Ochrony Środowiska

02/06/2016

Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych zaprasza na emisję pierwszego odcinka serialu "Misja Natura" pt. Kurze Grzędy. Odcinek wyemitowany zostanie w czwartek (02.06) o godzinie 20.55 na kanale TVP3 Warszawa. Powtórzony będzie w piątek (03.06) o godzinie 7.03.

Pierwsza misja Małgosi i Romka rozpoczyna się na Kaszubach. Duet ma za zadanie poznać zasady funkcjonowania torfowisk przejściowych. Bohaterowie udają się do wioski, w której poznają miejscową kuchnię oraz sposoby wykorzystywania energii wód. Następnie odwiedzają rezerwat Kurze Grzędy, gdzie dowiadują się, jak powstaje torf i jaką rolę odgrywa woda w powstawaniu torfowisk. Na koniec mogą zregenerować siły przed następną wyprawą w ośrodku Drzewo Życia.

Serial "Misja Natura" to cykl 12 odcinków ukazujących piękno i różnorodność rodzimej przyrody oraz pokazujący w jaki sposób mieszkańcy obszarów Natura 2000 mogą korzystać z możliwości, którą daje sieć Natura 2000. Promuje również różne regiony Polski w oparciu o produkty lokalne i unikatowe rękodzieło. Każdy z 12 odcinków serialu został zrealizowany na innym obszarze Natura 2000 w konwencji filmów podróżniczo-ekspedycyjnych, zabarwionych nutką sensacji w postaci tropienia i odkrywania tajemnic przyrody.

Serial powstał w ramach realizowanego przez Fundację Wspierania Inicjatyw Ekologicznych projektu „Misja Natura” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu Finansowego LIFE+ oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Zapraszamy do odwiedzenia strony www.misjanatura.serial.fwie.pl