Otwockie pary na medal!

Autor: Administrator serwisu

04/11/2022

29 października br. 21 par z Miasta Otwocka obchodziło swoje jubileusze - Złote, Diamentowe i Szmaragdowe Gody. Z tej okazji małżonkowie zostali uhonorowani medalami i pamiątkowymi dyplomami.

Link do videorelacji: https://www.youtube.com/watch?v=NvCi906KVp0

To niezwykłe wydarzenie odbyło się w Teatrze im. Stefana Jaracza w Otwocku. Oprócz dostojnych jubilatów uczestniczyli w nim także ich najbliżsi i przyjaciele oraz zaproszeni goście: Jan Górzyński, przewodniczący Miejskiej Rady Seniorów, Tomasz Winnicki - dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Turystyki i Sportu w Otwocku oraz Regina Oskroba przedstawicielka piekarni „Wanda” - partnera uroczystości. Gospodarzem spotkania był prezydent Otwocka Jarosław Margielski.

Uroczystość prowadziła Jolanta Wysocka kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Otwocku i Anna Dąbkowska zastępca kierownika USC, które przywitały zebranych gości i jubilatów.

- Świętowanie Złotych Godów to przywilej nielicznych. Gościmy dziś pary, które przeżyły razem ponad 50 lat. Przez ten czas dzieliliście razem radości i troski, byliście gotowi na wiele wyrzeczeń i poświęceń, aby Wasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe. Pokazaliście, że wzajemna miłość i oddanie potrafią przezwyciężyć wszystkie przeciwności - mówiła kierownik USC Jolanta Wysocka.

Świętujące jubileusze Złotych Godów pary zostały uhonorowane medalami za długoletnie pożycie małżeńskie przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę, które wręczył im prezydent Jarosław Margielski. Jubilaci otrzymali też z rąk kierownik USC Jolanty Wysockiej legitymacje potwierdzające przyznany medal.

Parom, które w latach wcześniejszych zostały odznaczone medalami za długoletnie pożycie małżeńskie i obecnie obchodzą kolejne, wyjątkowe jubileusze - diamentowe i szmaragdowe gody -  prezydent wręczył w dowód uznania dyplomy gratulacyjne.

- Jest to wyjątkowe wydarzenie także w wymiarze naszej miejskiej społeczności. Jubileusz Złotych Godów to wyjątkowa uroczystość nie tylko w Państwa życiu rodzinnych, ale przede wszystkim ważna lekcja i świadectwo, które dajecie kolejnym pokoleniom. Świadectwo miłości, wytrwałości, moralności, zwłaszcza w czasach, kiedy o tych wartościach niewiele się mówi. To dla nas wielki zaszczyt i honor odznaczyć Państwa medalami prezydenta RP. Życzę Państwu wiele radości, miłości, serdeczności i przede wszystkim zdrowia na kolejne lata pożycia małżeńskiego - zwrócił się do jubilatów prezydent Margielski. 

W części artystycznej wystąpił zespół Marka Połynko, umilając muzyką ten wyjątkowy wieczór.

Organizatorem uroczystości był Urząd Stanu Cywilnego w Otwocku przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury, Turystyki i Sportu w Otwocku.

Dostojnym jubilatom życzymy kolejnych, długich wspaniałych lat w zdrowiu i miłości.                  

Złote Gody - jubileusz 50. rocznicy małżeństwa

Leokadia i Krzysztof Baranowscy

Danuta i Tadeusz Brojkowie

Krystyna i Andrzej Czołoszyńscy

Marianna i Stanisław Domańscy

Maria i Mirosław Fabisiakowie

Maria i Andrzej Kasprzakowie

Alicja i Henryk Michałkowie

Halina i Marian Młotowie

Teresa i Janusz Oklesińskich

Honorata i Stanisław Olejnikowie

Barbara i Jerzy Piechowie

Helena i Mieczysław Smolakowie

Barbara i Stanisław Stanaszkowie

Marianna i Wincenty Trzaskowscy

Barbara  i Andrzej Wróblewscy

 Zofia i Feliks Zakrzewscy

Szmaragdowe Gody- jubileusz 55. rocznicy małżeństwa

   Anna i Janusz Fliskowie

Diamentowe Gody - jubileusz 60. rocznicy małżeństwa

    Janina i Zdzisław Kurkiewiczowie

    Irena i Zygmunt Jędrzejowscy

    Marianna i Kazimierz Klochowie

    Jadwiga i Wojciech Pijanowscy

Galeria