Otwocki Dzień Dziecka

Autor: Gazeta Otwocka

07/06/2016

Takich tłumów Otwocki Park Miejski nie widział od dawna. W sobotę 4 czerwca udało się połączyć przyjemne z pożytecznym. OTWOCKI DZIEŃ DZIECKA z niezliczoną ilością atrakcji dla najmłodszych oraz akcję MOTOSERCE 2016 - „Motocykliści dzieciom. Otwock Oddaje Krew” dla dorosłych.

Liczba atrakcji dla najmłodszych przeszła oczekiwania zarówno samych dzieci, jak i ich rodziców. Dzięki dofinansowaniu imprezy z budżetu miasta, wszystkie one były bezpłatne.

Ogromnym powodzeniem cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie, baseny z piłeczkami, trampoliny, karuzela a także wata cukrowa. W miasteczku warsztatów, które stworzyły placówki z Otwocka i okolic, dzieci mogły spędzić sobotę twórczo: lepiąc z gliny, malując na folii, papierze, własnych koszulkach, tworząc konstrukcje z klocków, rysując ilustracje do książek, eksperymentować, zaprogramować robota, a także spróbować swoich sił w wielu sportowych dyscyplinach. Nieco starsi podziwiali motocykle, samochody i pojazdy służb mundurowych.

Tradycyjnie już,  na scenie zaprezentowali się laureaci konkursu „Śpiewaj z Kubusiem”, ale serca dzieci podbiła także m.in. Lady Fama.

Atmosfera podczas Otwockiego Dnia Dziecka była prawdziwie rodzinna. Uczestnicy oraz organizatorzy mogą zaliczyć sobotę w otwockim parku do bardzo udanych. 

Galeria