O co zapytamy w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań?

Przypominamy, że od 01 kwietnia 2021 roku rozpoczyna się Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021. Zachęcamy mieszkańców miasta Otwocka do realizacji obowiązku uczestnictwa w spisie poprzez dokonania samospisu z wykorzystaniem aplikacji, która będzie udostępniona przez Główny Urząd Statystyczny w okresie od 01 kwietnia do 30 czerwca 2021 roku.
Obowiązkiem spisowym będą objęte:
• osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w
mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami na terenie Polski, osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania;
• mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne
zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami.
Samospisu będzie można dokonać również w miejscach publicznych udostępnionych do tego celu. Stanowiska komputerowe będą przygotowane w następujących lokalizacjach:
1. CityBOX – teren Urzędu Miasta Otwocka przy ul. Armii Krajowej 5,
2. w siedzibie Teatru Miejskiego w Otwocku przy ul. Armii Krajowej 4,
3. w Klubie „Mlądz” w Otwocku przy ul. Majowej 202,
4. siedzibie OSP Otwock-Wólka Mlądzka w Otwocku przy ul. Szosa Lubelska
3,
5. siedzibie OSP Otwock-Jabłonna w Otwocku przy ul. Gabriela Narutowicza
109.
W szczególnie uzasadnionych przypadkach (gdy osoba objęta obowiązkiem spisowym nie będzie mogła wypełnić w żaden sposób formularza
elektronicznego) rachmistrzowie spisowi będą kontaktowali się z tymi osobami telefonicznie lub osobiście, aby pomóc w dopełnieniu obowiązku spisowego.
Z listą pytań, które będą się znajdowały w kwestionariuszu można się zapoznać na stronie GUS:
https://spis.gov.pl/lista-pytan-w-nsp-2021/
Ustawa o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań (plik do
Media społecznościowe