Wyszukaj
Facebook YouTube
A A+ A++ Wersja kontrastowa
BIP TV BIP UE PL NFOSiGW
Miasto Otwock
STRONA GŁÓWNA AKTUALNOŚCI Wydarzenia 100 lat Pani Franciszki

100 lat Pani Franciszki

Budynki - ozdobnik
2025-02-03

31 stycznia mieszkanka Otwocka Pani Franciszka Skolimowska obchodziła setne urodziny. To piękny wiek i tylko nielicznym dane jest doczekać tak zacnego jubileuszu. Pani Franciszka świętowała go w gronie rodziny i przedstawicieli Miasta Otwocka.


Tego dnia dostojną Jubilatkę odwiedził prezydent Otwocka Jarosław Margielski oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Jolanta Wysocka. Prezydent w imieniu całej społeczności miasta, złożył Pani Franciszce najserdeczniejsze życzenia oraz wręczył kwiaty i kosz pyszności. Stulatka z wielkim wzruszeniem dziękowała za życzenia i odwiedziny.


Chętnie dzieliła się historią swojego życia, które szczególnie w czasach wojny nie było łatwe. Okres ten wspomina jako ciężką pracę w gospodarstwie rolnym. Zdobyła też wykształcenie na kursie krawcowej i mimo różnych przeciwności losu doskonale poradziła sobie z wychowaniem dzieci oraz doczekała do tego wieku w świetnym zdrowiu. 


Pani Franciszka mieszka sama i mimo zacnego wieku świetnie radzi sobie ze wszystkim. W trakcie pysznego poczęstunku przy kawie i herbacie, wraz z rodziną jubilatki można było zasłuchać się w wiele ciekawych opowieści z czasów wojennych i powojennych. Niewątpliwie jest skarbnicą wiedzy i doświadczenia, z której chciałoby się czerpać. Cieszy się dobrą formą i doskonałą pamięcią. 


Receptą na długowieczność, według Jubilatki jest jedzenie warzyw i skromne życie w domu, w którym daje się odczuć przyjazną atmosferę, miłość i wzajemny szacunek. Można domniemywać, że właśnie stąd bierze się radość życia Pani Franciszki. 


Życzymy Drogiej Jubilatce życia w dalszym zdrowiu, a także samych szczęśliwych chwil w gronie najbliższych.


Galeria zdjęć