Wyszukaj
Facebook YouTube
A A+ A++ Wersja kontrastowa
BIP BIP UE PL
Miasto Otwock
STRONA GŁÓWNA AKTUALNOŚCI Inwestycje Raport z budowy basenu w Otwocku

Raport z budowy basenu w Otwocku

Budynki - ozdobnik
2024-05-28

Prace przy budowie nowoczesnego kompleksu basenowego w Otwocku nabierają tempa. Do końca tego roku ma być gotowy stan surowy zamknięty całego obiektu i rozpoczną się roboty wykończeniowe. Zespół krytych pływalni razem ze strefą wellness & spa ma być oddany do użytkowania mieszkańcom do końca 2025 roku. 


Ogromny wykop w sąsiedztwie miejskiego stadionu przy ul. Karczewskiej robi wrażenie, podobnie jak gigantyczny dźwig, który stanął na placu budowy. Za blaszanym ogrodzeniem, gdzie trwa budowa kompleksu basenowego praca wre. Powstały już pierwsze fundamenty m.in. pod pomieszczenie wentylatorni, pod mur oporowy placu technicznego. Wykonano warstwę betonu stabilizującego pod basen sportowy. 


Trwają roboty ziemne w zakresie wykopu pod budynek kompleksu basenowego i kanalizacji technologicznej na poziomie – 1. Rozebrany został już łuk trybuny w sąsiedztwie powstającego obiektu. W połowie czerwca na budowie powinien stanąć drugi dźwig. Pierwszy strop na poziomie 0 ma być wykonany w przeciągu dwóch miesięcy, a stan surowy zamkniętego ma być gotowy do końca bieżącego roku. 


Przypomnijmy, że inwestycja rozpoczęła się na początku marca 2024 roku, kiedy na plac budowy wjechał ciężki sprzęt. Za prace odpowiedzialna jest firma Arcus Technologie. 


Koszt całej inwestycji to 108 mln zł. Powierzchnia kompleksu basenowego to 20 tys. m2 wraz zagospodarowaniem terenu i ok. 280 miejscami parkingowymi. Powierzchnia użytkowa obiektu to 7 250 m2. Znajdzie się w niej strefa dla dzieci (blisko 250 m2 .), strefa odnowy biologicznej (sześć saun, w tym cztery wewnętrzne i dwie z wejściem od zewnątrz w formie ogrodu saunowego), strefa rekreacyjno-relaksacyjna, w środku będzie basen rekreacyjny wyposażony w rwącą rzekę, grotę sztucznej fali, bicze wodne, leżanki i ławki z hydromasażem oraz dwa 10-osobowe baseny jacuzzi. 


Na zewnątrz zaprojektowano basen o powierzchni 100 m2, lustra wody z parasolem wodnym, masażem podwodnym, leżankami i ławkami z hydromasażem oraz taras o powierzchni ponad 220 m2 z leżakami. 


Galeria zdjęć