Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Autor: Administrator serwisu

27/01/2021

Spis ludności i mieszkań jest obowiązkowym badaniem statystycznym, realizowanym w oparciu o ustawę o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r.  Spisy są największymi przedsięwzięciami statystycznymi, jakie podejmowane są  nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Realizacja takich projektów wymaga pełnej mobilizacji, zarówno społeczeństwa jak i państwa.

Głównym celem tego badania jest pozyskanie danych, na podstawie, których można przeprowadzać analizy, dzięki  którym możliwe jest zapobieganie negatywnym zjawiskom społecznym oraz różnym problemom, jakie dotykają obywateli. Oprócz tego, pozyskane dane są źródłem informacji  niezbędnych dla prawidłowego i skutecznego działania organów administracji publicznej.

Obecnie trwają prace organizacyjne i przygotowawcze do Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021, który będzie przeprowadzony od 1 kwietnia
do 30 czerwca 2021 r.
wg stanu na 30 marca 2021r. godz. 24.00.

Po raz pierwszy w historii polskiej statystyki publicznej, samospis internetowy będzie obowiązkowy. Osobom, które z uwagi na zaawansowany wiek, stan zdrowia, czy niepełnosprawność nie będą mogły poddać się samospisowi w formie elektronicznej, będzie umożliwione zrealizowanie tego obowiązku przy pomocy rachmistrzów – bezpośrednio w miejscu zamieszkania lub telefonicznie.

Na stronie internetowej https://spis.gov.pl w zakładce o spisie znajdują się niezbędne informacje, w tym odpowiedzi na pytania: czym jest spis oraz jakie dane będą zbierane w ramach tegorocznego spisu.

 https://spis.gov.pl/o-spisie/czym-jest-spis

https://spis.gov.pl/o-spisie/jakie-dane-bedziemy-zbierac

https://spis.gov.pl/o-spisie/bezpieczenstwo-danych

 

Podziel się informacją o spisie ze znajomymi!