Największy projekt z budżetu obywatelskiego już otwarty!

Autor: Administrator serwisu

02/10/2018

W minioną sobotę, 29 września 2018 roku podczas jesiennego pikniku w „Trójce” otwarto ogólnodostępną strefę gier ćwiczeń i zabaw przy Szkole Podstawowej Nr 3 im. Tomasza Morusa w Otwocku - największy projekt tegorocznego budżetu obywatelskiego. 

 

Głównym zwycięzcą budżetu obywatelskiego Miasta Otwocka na rok 2018 okazała się Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tomasza Morusa, przy której powstała ogólnodostępna strefa gier, ćwiczeń i zabaw, której wartość wynosi 500 tys. złotych (przyp. projekt pn. "Ogólnodostępna strefa gier, ćwiczeń i zabaw przy SP 3" zdobył aż 2282 głosów). W ramach tego półmilionowego zadania na terenie Szkoły Podstawowej Nr 3: przebudowano betonowe boisko na nowoczesne z syntetyczną nawierzchnią odpowiednią do gry w koszykówkę, siatkówkę i tenisa, plac zabaw zyskał nowe urządzenia tj. huśtawki, karuzele i bujaki, powstał także plac z urządzeniami do rekreacji (trampoliny), ćwiczeń równowagi i ćwiczeń ogólnorozwojowych (streat workaut) oraz strefa gier - stoły do gry w tenisa i piłkarzyki. 

W uroczystym otwarciu ogólnodostępnej strefy gier, ćwiczeń i zabaw udział wzięli m.in.: Prezydent Miasta Otwocka Zbigniew Szczepaniak, Przewodniczący Rady Miasta Jarosław Margielski, Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 Izabela Stefanowska oraz pomysłodawczynie projektu tj. Aleksandra Świstak – Żaczek oraz Olga Górczak- Żaczek. Obu Paniom gratulujemy trafionych pomysłów!

Kolejny projekt pn. „Poprawa bezpieczeństwa w rejonie SP 3 poprzez remont i budowę brakujących chodników w ul. Geislera i Leśnej” (projekt nr 4 w kategorii do 250 tys. zł) jest w trakcie realizacji. 

W programie pikniku w ”Trójce” oprócz bogatego programu artystycznego przygotowanego przez Organizatorów znalazło się wiele atrakcji dla dorosłych, ale przede wszystkim także dla dzieci: strefa malucha, rozgrywki sportowe, zajęcia plastyczne, loteria fantowa, fotobudka. W trakcie wydarzenia można było również posilić się przy stoiskach gastronomicznych, w organizację których czynnie zaangażowała sę społeczność szkolna.  

W ramach pikniku Miasto Otwock zorganizowało bezpłatne badania, które spotkały się z wysokim zainteresowaniem mieszkańców. Chętni mogli wykonać badanie EKG, poziomu cholesterolu i glukozy, pomiaru ciśnienia krwi, zbadać wskaźnik ABI. Uzyskane wyniki można było na miejscu skonsultować z lekarzami specjalistami. 

Pełna relacja z pikniku w SP 3 dostępna jest  tutaj:

https://web.facebook.com/halootwock/videos/333741633852351/

Galeria