Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Sparta Legiony Otwock


Adres:
ul. Karczewska 53/39, 05-400 Otwock
Telefon:
535 841 841
Strona www:
www.legiony.otw.pl
E-mail:
legiony@otw.pl

Status prawny organizacji: Stowarzyszenie zwykłe

nr KONTA: 16 20 30 0045 1110 0000 0268 9530

Osoby formalnie zarządzające organizacją: 

PIOTR GLINKIEWICZ
TOMASZ SZUSZMAN
TOMASZ WOJCIECHOWSKI

Misja:

Misją Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Sparta Legiony Otwock jest rozwijanie i promowanie piłki siatkowej w regionie, zarówno poprzez dążenie do jak najwyższego poziomu sportowego klubowych drużyn, jak i budowanie odpowiednich warunków do prawidłowego, długofalowego i nowoczesnego szkolenia siatkarskiej młodzieży z zachowaniem zasad fair play oraz jej wychowania w duchu sportowej rywalizacji i zgodnie z zasadami ujętymi w klubowym kodeksie etycznym. Chcemy prezentować sport, w szczególności siatkówkę, jako sposób realizacji aspiracji w zakresie współzawodnictwa sportowego, osiągania sukcesów w wyniku wzajemnej współpracy oraz uzyskania akceptacji w grupie rówieśniczej. Chcemy, aby gra w siatkówkę kształtowała charakter przynosząc korzyści nie tylko w dniu dzisiejszym, ale także i w dalekiej przyszłości.

Pragniemy również by ten piękny sport był źródłem radości i spełnienia dla młodzieży, zarówno na boisku jak i poza nim.

Celem Klubu jest:

  1. Planowanie i organizowanie pozaszkolnego życia sportowego uczniów w oparciu o możliwości klubu oraz o pomoc organizacyjną i materialną rodziców i sympatyków Klubu,
  2. Rozwijanie różnych form popularyzacji piłki siatkowej w środowisku dzieci i młodzieży,
  3. Integrowanie środowisk uczniowskich, rodzicielskich i nauczycielskich na terenie swojego działania,
  4. Organizowanie aktywnego spędzania czasu wolnego i sportowych zajęć pozaszkolnych.

Doświadczenie i dotychczasowe osiągnięcia:

MUKS Sparta Legiony Otwock jest stowarzyszeniem działającym od maja 2013 roku, ale mimo tak krótkiego stażu klubu, jego zawodnicy odnieśli już znaczące sukcesy sportowe na arenie powiatu otwockiego. Jednym z najistotniejszych osiągnięć była wygrana w rozgrywanym 12 maja 2013 roku turnieju o Grand Prix Celestynowa, gdzie nasi zawodnicy stanęli na pierwszym miejscu podium we wszystkich trzech rozgrywanych kategoriach (chłopcy do lat 16, dziewczęta do lat 16 oraz OPEN).

Reprezentanci naszego klubu odnoszą również liczne sukcesy w siatkówce plażowej, gdzie zazwyczaj stają na podium, zarówno w kategoriach młodzieżowych, jak i OPEN. Warto zaznaczyć, że grupy trenujące w klubie MUKS Sparta Legiony Otwock grają już ze sobą i pod okiem tego samego trenera od 3 lat, dzięki czemu grupa jest zgrana tworząca wzajemnie rozumiejący się kolektyw i cały czas otwarta na nowe osoby z zewnątrz chcące trenować piłkę siatkową.

Najważniejsze działania i programy prowadzone przez organizację w ciągu ostatnich dwóch lat:

Stowarzyszenie MUKS Sparta Legiony Otwock jest organizacją powstałą wyłącznie dla młodzieży, gdzie młodzi adepci piłki siatkowej mogą rozwijać swoje umiejętności, poznawać swoich rówieśników oraz uczyć się zdrowego trybu życia poprzez ruch i odpowiednie odżywianie. Wszelkie działania klubu są ukierunkowane przede wszystkim na młodzież z terenu miasta Otwocka w wieku do 18 lat. Oferta siatkarska stowarzyszenia jest dostępna dla wszystkich młodych osób z terenu Otwocka i okolic, ponieważ klub jest cały czas otwarty na nowych adeptów tego sportu i prowadzi stale dodatkowe nabory do zespołów klubowych.

Osoba odpowiedzialna za powyższe informacje: Piotr Glinkiewicz 

ikona strzałka Karta danych organizacji