Malował "graffiti" na dworcu kolejowym i teraz stanie przed sądem

Autor: KPP Otwock

05/04/2019

Policjanci z wydziału prewencji błyskawicznie podjęli interwencję, po zgłoszeniu od pracownika ochrony, który na poczekalni otwockiego dworca kolejowego ujął mężczyznę, który malował spray-em napisy na jednej z wewnętrznych ścian. Policjanci znaleźli i zabezpieczyli przy podejrzanym puszkę z białą farbą, która posłużyła „wandalowi” do niszczenia kolejowego mienia. Podejrzanym okazał się 32-letni otwocczanin. Mężczyzna ten usłyszał już zarzut karny umyślnego uszkodzenia elewacji. Firma kolejowa oszacowała straty na kilka tysięcy złotych. Podejrzany odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci apelują, aby zgłaszać oficerowi dyżurnemu wszelkie podobne sytuacje.

Przed godziną 23, oficer dyżurny otwockiej komendy przyjął zgłoszenie od pracownika firmy ochroniarskiej, który sprawdzając zabezpieczenia otwockiego dworca kolejowego, natknął się na „wandala” który malował spray-em po ścianie. Ochroniarz poprosił o wsparcie, aby uniemożliwić ucieczkę wandalowi.

W kierunku otwockiego dworca natychmiast wyruszyła, powiadomiona drogą radiową, załoga patrolowa z wydziału prewencji. Będąc już na miejscu policjanci wylegitymowali podejrzanego i skontrolowali jego odzież.

Przy 32-letnim otwocczaninie znaleziono i zabezpieczono pojemnik z białą farbą. Mężczyznę doprowadzono następnie do radiowozu i zabrano do komendy, gdzie czekała już na niego policyjna cela.

Policyjni dochodzeniowcy przedstawili następnie podejrzanemu zarzut karny umyślnego niszczenia własności kolejowej.

Sprawa tego aktu „wandalizmu” znajdzie swój finał w sądzie. Zgodnie z sankcją określoną w artykule 288 par.1 za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do mieszkańców o reagowanie na tego rodzaju zachowania i powiadamiania oficera dyżurnego otwockiej jednostki Policji. Można dzwonić bezpośrednio na nr 22 60 41 213 lub na alarmowe 112 i 997.

 

Źródło: KPP Otwock