Mała Liga XC - Finał na Meranie - relacja

Autor: Administrator serwisu

18/09/2019

podglądowe.jpg

Już po raz szósty kolarze startujący w cyklu Mała Liga XC mieli okazję sprawdzić swoje siły na kultowej już trasie, czyli na górze Meran w Otwocku.

 

Można powiedzieć, że właśnie tutaj narodziło się otwockie Stowarzyszenie Mała Liga XC, które w ciągu niespełna 4 lat zorganizowało - głównie na terenach powiatu otwockiego 35 wyścigów kolarskich. To właśnie na Meranie zakręceni na punkcie kolarstwa pasjonaci zorganizowali w styczniu 2016 roku Pierwszą „Ustawkę o Złote Kalesony”… i właśnie na Meranie już tradycyjnie „Złote Kalesony” wygrywają najszybsi zawodnicy.

 

 

 

W tym roku patronat nad imprezą, która była również finałem całego cyklu wyścigów cross country z serii Małej Ligi XC objął Prezydent miasta Otwocka.

 

 

 

Na starcie stanęła duża grupa prawie 130 kolarzy (w tym 30 dzieci) , którzy mieli do pokonania w zależności od kategorii wiekowej od 2 do 7 rund. Dla najmłodszych była przygotowana nieco łatwiejsza i krótsza runda, którą dzieci z kategorii Kids pokonywały dwukrotnie.

 

 

 

Wśród dziewczynek najszybsza w kategorii D1 była Amelia Wysocka, a wśród starszych dziewcząt z kategorii D2 Zosia Krysik, obydwie startujące w barwach Warszawskiego Klubu Kolarskiego Wśród chłopców zwycięzcą w kategorii C2 był Oliwier Kielecki, a w kategorii C1 Maciej Rogalski, który przyjechał najszybciej z całego peletonu. Chłopcy również reprezentują Warszawski Klub Kolarski.

 

 

 

W drugim wyścigu wystartowało łącznie 50 zawodników i zawodniczek.

 

W kategorii Młodzik (zawodnicy mieli do przejechania 2 rundy) zwyciężył Bartosz Węgrzynowski z Otwocka reprezentujący drużynę Bike Salon Team, który można powiedzieć że wygrał u siebie. Te tereny zna bardzo dobrze, bo ma je praktycznie pod domem.

W kategoriach kobiecych najszybsza była Klaudia Cichacka z drużyny metrobikes.pl, która zdobyła również tradycyjną nagrodę „Złote Kalesony” a swoją wygraną potwierdziła dominację w całym sezonie.

Wśród pań z kategorii Ladies zwyciężyła Justyna Tarnowska z Bike Salon Team. Rywalizacja w tej kategorii nie była aż tak zacięta jak zawsze ponieważ niemalże pewna kandydatka do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej, Ula Luboińska podczas porannego treningu upadła tak nieszczęśliwie, że niestety już tego dnia nie mogła uczestniczyć w rywalizacji.

 

 

Jedyną reprezentantką kategorii Juniorka Młodsza była Wiktoria Bednarska z Warszawskiego Klubu Kolarskiego.

 

 

 

W tym wyścigu brali udział również mężczyźni w kategoriach Masters, i tak:

 

Pierwsze miejsce w kategorii Masters II zdobył Marek Kulik, który również zdobył statuetkę „Złote Kalesony” i po raz pierwszy w sezonie pokonał Piotra Małka z drużyny iBOX Mała Liga Cycling Team.

W kategorii Masters III zwyciężył Jarosław Mitas, kolega drużynowy Piotra Małka

W klasyfikacji najstarszych kolarzy Masters IV zwyciężył Sławomir Kąkol z Timbud Team

 

W ostatnim wyścigu wystartowało 43 zawodników z kategorii Master I, Elita mężczyzn i Junior. Walka była bardzo zacięta. Po kilku przetasowaniach i pięknej rywalizacji zwycięzcą wyścigu i jednocześnie zdobywcą „Złotych Kalesonów” został Michał Cąpała z RMF FM HEG, w kategorii Masters I wygrał Jacek Rządca z drużyny Świat Rowerów Team, a wśród Juniorów zwyciężył Otwocczanin Patryk Rzepecki z drużyny Warszawski Klub Kolarski.

 

 

Zwycięzcy we wszystkich kategoriach otrzymali Puchary Prezydenta miasta Otwocka, który w imieniu Prezydenta Jarosława Margielskiego wręczyła Naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Otwocka Sylwia Konopacka-Bąk.

 

 

Z uwagi na fakt, iż był to finał Małej Ligi XC udekorowano również zawodników i zawodniczki w indywidualnych klasyfikacjach generalnych oraz generalnych klasyfikacjach drużynowych.

 

Najlepszą drużyną cyklu został Warszawski Klub Kolarski, który zgromadził 568 punktów, drugie miejsce zajęła drużyna Bike Salon Team z ilością 518 punktów, która o zaledwie 10 punktów wyprzedziła drużynę iBOX Mała Liga Cycling Team.

 

Podczas dekoracji szampan lał się strumieniami, a zaraz po wręczeniu trofeów rozlosowano atrakcyjne nagrody, wśród których do wylosowania był komplet wysokiej jakości kół do roweru górskiego.

 

 

 

Link do wyników http://malaligaxc.pl/wyniki/

 

Link do strony www http://malaligaxc.pl/

Galeria