Koncepcja nr 1

Autor: Administrator serwisu

12/02/2019

KONCEPCJA ZAGOSPODAROWANIA SKWERU 7 PUŁKU UŁANÓW W OTWOCKU

OPRACOWANIE OGÓLNE WRAZ Z OTOCZENIEM

Inspiracją do stworzenia projektu była architektura świder-majer zarówno pod względem materiału jak i charakterystycznego detalu.

Meble miejskie

Zaprojektowane meble mają stać się wizytówką Otwocka. Wykorzystanym materiałem jest drewno w którym wycinane są wzory oraz metal stanowiący wewnętrzną konstrukcję. Meble są modułowe i mogą być ustawiane w różnych konfiguracjach. Ideą jest by były wprowadzane na terenie całego miasta m.in. na dworu kolejowym, który jest najważniejszym węzłem komunikacyjnym i pierwszym obiektem witającym podróżnych.

Nasadzenia z roślin ozdobnych

W projekcie nasadzeń zostały użyte rośliny o małych wymaganiach siedliskowych i zbliżonych cechach do roślin z borów sosnowych suchych - stosunkowo odporne na suszę, mały zasób składników pokarmowych, a także odporne na zasolenie i zanieczyszczenie powietrza. Uwzględnione zostały także walory dekoracyjne – długie, obfite i atrakcyjne kwitnienie (róże), ozdobne owoce i efektowne przebarwienie jesienne (jarząb szwedzki), ozdobne i zimozielone liście (sosna czarna i pospolita, jałowce) oraz atrakcyjne ubarwienie liści (brzoza brodawkowata ‘Royal Frost’). Projektowane nasadzenia stanowią dopełnienie istniejącej roślinności. Ze względu na dopasowanie do siedliska będą one ekonomiczne w utrzymaniu. Materiał roślinny jest dostępny w szkółkach drzew i krzewów na terenie Warszawy i okolic.

Komunikacja

W projekcie uwzględniamy zmiany w ciągach pieszych wzdłuż ulic. Wprowadzamy pasy zieleni złożone ze szpalerów drzew i nasadzeń z niskich krzewów.

Estetyka

Propozycja doboru gatunkowego roślin i materiałów oraz małej architektury ma za zadanie ujednolicić i poprawić wygląd całego miasta. Wskazane jest także usunięcie nadmiaru reklam, które szpecą elewacje.

Proponuje się wprowadzić infrastrukturę techniczną pod powierzchnie terenu tak by uczytelnić widoki i wyeliminować awaryjność istniejącej infrastruktury.

 ZAŁĄCZNIK GRAFICZNY NR 1

 ZAŁĄCZNIK GRAFICZNY NR 2

 ODDAJ SWÓJ GŁOS