Komunikat Policji do rodziców i opiekunów

Autor: Administrator serwisu

19/03/2020

W związku w wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego, zamknięcie szkolnych placówek oświatowych miało na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa,                                        a zaleceniem dla dzieci oraz młodzieży jest przede wszystkim unikanie skupisk ludzi. Policjanci z ogniwa do spraw nieletnich i patologii kontrolują park miejski, skatepark, place zabaw i tereny szkolne, budowy, w tym również centrum Otwocka, sprawdzając czy nie gromadzi się tam młodzież. Apelujemy do rodziców i opiekunów, aby w tym czasie zwiększyli nadzór nad dziećmi i dopilnowali, aby zalecenia związane z bezpieczeństwem epidemiologicznym były respektowane. Apelujemy również o zgłoszenia dotyczące takich miejsc. To troska o zdrowie i dobro dzieci.

                W związku z zamknięciem placówek oświatowych, w szczególności szkół, na terenie miasta Otwocka oraz powiatu otwockiego, dzieci oraz młodzież, zgodnie z zaleceniami, powinni unikać większych skupisk ludzi, w tym również ograniczyć spotkania w większym gronie.

                Nie wszyscy jednak młodzi ludzie respektują taki stan rzeczy. Policjanci każdego dnia interweniują w miejscach, w których gromadzi się młodzież. Legitymują nieletnich i powiadamiają rodziców, zalecając, aby wzmogli nadzór rodzicielski.

                Dlatego też apelujemy do mieszkańców Otwocka, powiatu otwockiego, szczególnie rodziców i opiekunów, aby respektowali zalecenia związane z nieprzebywaniem w rejonie większych skupisk ludzi, tłumaczyli dzieciom, że zalecenia są stworzone wyłącznie dla ich bezpieczeństwa.

                Prosimy, aby zgłaszali nam Państwo miejsca, w których młodzież może się gromadzić. Policjanci sprawdzą każde zgłoszenie.

                Pamiętajmy, rodzice, że tylko przy waszym wsparciu i pomocy, zdrowie waszych dzieci będzie jak najlepiej zabezpieczone i zminimalizowane zostanie ryzyko zarażenia się koronawirusem.

                Prosimy o kontakt z oficerem dyżurnym pod nr tel. 47 724 19 00 lub 47 724 12 13.

nadkom. Daniel Niezdropa

Komenda Powiatowa Policji w Otwocku