II Przełajowy Bieg „TERYTORIALSA”

Autor: Administrator serwisu

25/09/2018

Przełajowy Bieg „TERYTORIALSA” to impreza sportowa organizowana przez Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej i Kampinoski Park Narodowy w formie rodzinnego pikniku biegowego. Tegoroczna edycja odbędzie się 29 września (sobota). START i META biegu oraz cała impreza zorganizowane będzie na terenie polany wypoczynkowej „OPALEŃ” Kampinoskiego Parku Narodowego.

Impreza skierowana jest do wszystkich, którzy kochają biegać na łonie natury. Kampinoski Park Narodowy, po szlakach którego pobiegną uczestnicy, jest miejscem pozostawiającym niezapomniane wrażenia. Pobiec może każdy. Przygotowaliśmy biegi dla dzieci oraz młodzieży i dorosłych na dwóch dystansach (8,5 km, 17 km). Nie zwlekaj, zapisz się już dziś! Zapisy: www.zapisyonline.com

Podczas imprezy wystawione zostaną stoiska promocyjne Wojsk Obrony Terytorialnej, na których dowiecie się więcej o służbie TERYTORIALSÓW. Każdy będzie mógł wykonać badanie składu ciała na profesjonalnym analizatorze a wyniki zostaną zinterpretowane przez profesjonalistów.

Główny cel II edycji przełajowego biegu „TERYTORIALSA” to uczczenie 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Chcemy również popularyzować współzawodnictwo sportowe w biegach przełajowych, promować rejon turystyczny Kampinoskiego Parku Narodowego oraz integrować społeczności środowisk mundurowych i cywilnych.

Obecnie w WOT służbę pełni 13,2 tys. żołnierzy, w tym 10,8 tys. ochotników oraz 2,3 tys. żołnierzy zawodowych. Plany powołań do służby zakładają, że do końca 2018 roku w strukturach WOT może służyć do 20 tys. żołnierzy, w tym nie więcej niż 17 tys. żołnierzy pełniących terytorialną służbę wojskową. Tzw. „mapa drogowa” budowy formacji zakłada napływ ochotników  na poziomie około 10 tys. rocznie, oznacza to, że na koniec roku 2019 w WOT służyć będzie do 30 tys. żołnierzy.

 

Wojska Obrony Terytorialnej jako piąty rodzaj sił zbrojnych, obok Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej oraz Wojsk Specjalnych powstały z początkiem 2017 roku. Obecnie WOT jest w procesie formowania, którego zakończenie planowane jest na 2021 rok, wtedy liczebność formacji ma osiągnąć zakładany stan 53 tys. żołnierzy, a brygady obrony terytorialnej będą rozwinięte w każdym województwie.

 

6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej kom. 530-491-672

www.terytorialsi.mil.pl