Hospicjum domowe - EMPATIA


Adres:
ul. Żeromskiego 6 05-400 Otwock
Telefon:
(22) 719-42-80, 501-060-459, 504-096-119
Strona www:
www.otophospicja.pl
E-mail:
hospicjumotwock@wp.pl

Spokojniej, pewniej, bezpieczniej w domu…

Hospicjum domowe „Empatia”- zapewnia profesjonalną opiekę w domu pacjenta. Uśmierzając ból, opatrując rany nie zapominając o jego potrzebach psycho-społecznych. Odwiedzając pacjenta w domu, wspieramy rodzinę w tak trudnej sytuacji jaką jest bliskość śmierci. Otwockie Towarzystwo Opieki Paliatywnej, prowadzi Hospicjum domowe „Empatia” od 15 lat. Pomogliśmy przez ten czas ponad 2000 chorym i ich bliskim z Twojego powiatu. Obecnie mamy pod opieką  30 pacjentów z powiatu otwockiego.

Propagujemy ideę opieki hospicyjnej i wolontariat wśród społeczeństwa, zwłaszcza wśród młodzieży szkolnej przez współpracę z wieloma szkołami.

Wspieramy dzieci osierocone przez naszych pacjentów poprzez zakup wyprawek szkolnych, prezentów choinkowych, pomoc w nauce.

Zakupujemy niezbędny sprzęt medyczny (łóżka, koncentratory tlenu, materace przeciwodleżynowe, pompy, ssaki) i udostępniamy go bezpłatnie chorym.

Staramy się jak najlepiej spełniać swoją rolę i nikomu nie odmawiać należytej pomocy. Wszystko to jest możliwe dzięki naszym wspaniałym darczyńcom. Zarówno firmom jak i osobom indywidualnym, dzięki darowiznom z 1% podatku.

To dzięki tym, którzy wspierają OTOP Hospicjum Domowe „Empatia” może zapewnić chorym bliskość rodziny w najtrudniejszym momencie życia. Dzięki wam ten czas jest dla nich spokojniejszy. Każda wizyta w domu chorego, fachowa pomoc medyczna w tych ostatnich chwilach i uścisk dłoni, każda rozmowa z rodziną pełną cierpienia jest tym ludziom bardzo potrzebna. Rak to cierpienie całej rodziny..

TY TEŻ MOŻESZ POMÓC…… ŻYĆ GODNIE!

KRS:0000126492