FMX Show Otwock 2016

Autor: Gazeta Otwocka

03/08/2016

4 edycja FMX SHOW Otwock odbyła się w sobotę 30 lipca. Za organizację wydarzenia odpowiedzialna była grupa Freestyle Family oraz Urząd Miasta Otwocka i OPWiK. Po raz kolejny miejscem ekstremalnych ewolucji był teren dawnego wysypiska przy ulicy Warsztatowej.

FMX czyli wykonywanie widowiskowych skoków motocyklem crossowym i jednoczesnym robieniem trików na dystansie ponad 20 metrów i wysokości 3 piętra. Jest to niewątpliwie jedna z najbardziej widowiskowych dyscyplin na świecie. Najsłynniejsze imprezy tego typu to Red Bull X-fighters i XGames. FMX SHOW OTWOCK to obecnie jedyne rozgrywane w Polsce, otwarte zawody Freestyle Motocrossowe podzielone na dwie klasy: Amator oraz Pro. Z tego też powodu zawody cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem zawodników zarówno amatorów jak i zawodowców z całej Polski.

Przez cały, sobotni dzień mieszkańcy Otwocka oraz przyjezdni goście mogli dopingować zawodników w różnych dyscyplinach, m. in. wyścigu super enduro, konkursie na najlepszy trick na rowerze oraz zawody freestyle motocross w którym zawodnicy walczyli o Puchar Prezydenta Miasta Otwocka. Ponadto dla widzów przygotowano liczne atrakcje: można było spróbować swoich zmagań w skimboardingu (w tym celu organizatorzy rozłożyli specjalny basen) oraz jazdy na longboardzie.

Medale, puchary oraz nagrody zawodnikom, którzy zajęli miejsca na podium wręczał m. in. Wiceprezydent Miasta Otwocka Piotr Stefański oraz Naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Andrzej Wysoczański.

Galeria