Festiwal "Wolni od zła" - to już dziś!

Autor: Administrator serwisu

29/08/2019

Stowarzyszenie Dom Muzyki, Teatr im. Stefana Jaracza w Otwocku i Miejski Ośrodek Kultury, Turystyki i Sportu w Otwocku zapraszają na 10 Jubileuszowy Festiwal im. Marka Kotańskiego „Wolni od zła”. To będzie wyjątkowa edycja nie tylko ze względu na fakt, że dzięki wsparciu MOKTiS w Otwocku festiwal powraca na mapę imprez kulturalnych. Ta edycja zbiegła się w czasie z finałem budowy Domu Muzyki. Dlatego właśnie będzie w całości dedykowana zbiórce środków na dokończenie tej ważnej dla środowiska artystycznego inicjatywy.

29 sierpnia w Otwocku zagrają między innymi: KOMBI, Marek Kościkiewicz i De Mono, CHEMIA, Szumni Official, Andrzej "E-moll" Kowalczyk i Zemollem Session, TR-aktor, YLO, Wszyscy Byliśmy Harcerzami i inni. Nie zabraknie też atrakcji dla rodzin z dziećmi i strefy gastronomicznej. Bilety - cegiełki w cenie 20 zł, 50 zł i 80 zł będą do nabycia przy wejściu na teren Festiwalu. Wszyscy, którzy zakupią najdroższe cegiełki, otrzymają identyfikator i pamiątkową płytę CD z utworami nagranymi specjalnie dla Domu Muzyki przez takich artystów jak Paweł Kukiz, T.Love/Muniek Staszczyk, zespół Perfect Wanda i Banda Sebastian Riedel, Andrzej "E-moll" Kowalczyk i muzycy z Projektu Dom Muzyki. Na płycie znajdują się wyjątkowe wersje złotych przebojów, jak również zupełnie premierowe utwory. Start imprezy o godzinie 16:00. Patroni medialni wydarzenia to między innymi Telewizja Polska i Radio dla Ciebie.

Dom Muzyki to pierwszy w Europie Integracyjny Dom Pracy Twórczej. Powstaje we wsi Ruda, niedaleko Mińska Mazowieckiego. Idea została zapoczątkowana przez Członków Założycieli Stowarzyszenia Integracji z Artystami Niepełnosprawnymi „Dom Muzyki” w 1998 roku, między innymi Jacka Skubikowskiego i Macieja Zembatego. Dom Muzyki ma być miejscem integracji środowisk twórczych z osobami z niepełnosprawnościami, uzdolnionymi artystycznie. Stowarzyszenie „Dom Muzyki” istnieje i rozwija się dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i wielu ludzi dobrej woli.

Zapraszamy na X Festiwal im. Marka Kotańskiego "Wolni od zła" już 29 sierpnia od godz. 16:00 do 22:00 na terenach OKS-u (za stadionem).

Mamy nadzieję, że "Wolni od zła" już na stałe już zagości w Otwocku!