Delegacja Miasta Otwocka z wizytą w mieście partnerskim Lennestadt

Autor: Michał Retman Wydział Kultury i Promocji

05/07/2019

W dniu 2 lipca b.r w mieście partnerskim Lennestadt odbyły się obchody 50. rocznicy założenia miasta. W uroczystościach wzięła udział delegacja Miasta Otwocka, w skład której weszli Prezydent Jarosław Margielski, Przewodnicząca Rady Miasta Monika Kwiek, Radny Jarosław Łakomski oraz Sławomir Bardski z Wydziału Kultury i Promocji Miasta. Z okazji „urodzin” naszego miasta partnerskiego Prezydent Margielski złożył życzenia na ręce Burmistrza Lennestadt Stefana Hundta i wręczył pamiątkową statuetkę, a także dwie sosenki symbolizujące partnerstwo pomiędzy miastami. Obecny był również Premier Landu Nadrenii Północnej-Westfalii Armin Lashed, który w swoim kwiecistym przemówieniu pozdrowił delegację z Otwocka i podkreślił, jak ważną rolę odgrywa Polska w Europie w najnowszej historii.

Przy okazji pobytu w Lennestadt Prezydent Margielski zapoznał się z wieloma praktycznymi rozwiązaniami w obszarze infrastruktury, które w pewnym zakresie mają zostać w najbliższej przyszłości zastosowane w Otwocku, jak na przykład kontenery modułowe dla szkół, strzelnica, edukacyjne place zabaw, amfiteatr czy sposób oznaczania miejsc parkingowych.

Na przykładzie Lennestadt zauważyłem, jak bardzo podnosi estetykę miasta wyeliminowanie reklam zewnętrznych. Postaramy się zadbać o nasze miasto również i w tym wymiarze – powiedział Prezydent Margielski.

Warto dodać, że równolegle Lennestadt wizytowała młodzieżowa drużyna piłkarska OKS-u Otwock, z którą Prezydent Margielski rozegrał spotkanie sparingowe.

W naszych relacjach z miastem Lennestadt rozpoczął się nowy rozdział, czego symbolicznym wyrazem było zasadzenie dwóch otwockich sosen w Parku Kurpark w Lennenstadt (dzielnica Oberhundem).

Galeria