DEBATA Stowarzyszenia EkoSerce

Autor: Administrator serwisu

mapa lokalizacji

W dniu 7 listopada 2016 r. (poniedziałek) o godz. 19:00 w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku, z inicjatywy stowarzyszenia EkoSerce, odbyło się spotkanie poświęcone wpływowi zanieczyszczeń powietrza na stan zdrowia mieszkańców powiatu .

Spotkanie otwierało cykl debat, które Stowarzyszenie przeprowadzać będzie w kilkudziesięciu miastach w Polsce, w których istnieją problemy dotyczące jakości powietrza.

Do udziału w spotkaniu zostali zaproszeni Marszałek Województwa, Minister Środowiska, Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Otwocku, Samorządowcy i Parlamentarzyści z regionu organizacje pozarządowe działające na rzecz ochrony środowiska naturalnego oraz zdrowia i życia człowieka. Zaproszenie otrzymali także przedstawiciele firmy P.P.H.U. Lekaro.

Z zaproszonych gości na debatę przybyli Marcin Podgórski - Dyrektor Departamentu Gospodarki Odpadami oraz Pozwoleń Zintegrowanych i Wodnoprawnych, poseł Kinga Gajewska, Piotr Stefański – Wiceprezydent Miasta Otwocka i Iwona Gawłowska – Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska UM Otwocka oraz przedstawiciele stowarzyszeń „Czysta Natura” i „Zielony Kasztel”.

Z zaproszenia nie skorzystali przedstawiciele Starostwa PowiatowegoGminy Wiązowna oraz firmy Lekaro, co, biorąc pod uwagę ogólnopowiatowy zasięg problemu,  nie pozwalało na dyskusję obejmującą problem kompleksowo.

W ciągu kilku dni Stowarzyszenie EKO serce przekaże zainteresowanym stronom oraz instytucjom zajmującym się pracami związanymi ze zminimalizowaniem negatywnego oddziaływania na środowisko raport końcowy. Zostanie on opublikowany na naszej stronie internetowej. 

ikona strzałka www.ekoserce.org

ikona strzałka Broszura informacyjna dotycząca problemów odorowych w powiecie otwockim