Bezpłatna komunikacja dla mieszkańców

Autor: Administrator serwisu

28/12/2022

2 stycznia 2023 r. ruszyły pierwsze linie autobusowe bezpłatnej komunikacji miejskiej M1 i M2.

Zielone autobusy kursują na dwóch trasach: łączą Mlądz i Śródborów oraz Ługi, osiedle Morskie Oko i Świder z centrum Otwocka.

Nowe niskopodłogowe autobusy z klimatyzacją są przystosowane dla osób niepełnosprawnych i rodziców z wózkami. Autobusy mają zieloną kolorystykę i charakterystyczny dla Otwocka motyw sosen, który został wybrany przez otwocczan w drodze konsultacji. Autobusami może podróżować 51 pasażerów (21 miejsc siedzących i 30 stojących).

Uruchomione zostały następujące linie:

  • Linia M1 – Danuty – Orla – Danuty, przejeżdżająca przez Świder, operująca w godzinach 5:15-23:00
  • Linia M2 – Mlądz – Orla – Mlądz, przejeżdżająca przez Śródborów, operująca w godzinach 4:50-22:20

Autobusy kursują co godzinę, siedem dni w tygodniu, także w święta. Pierwsze kursy są po godz. 4:00 i 5:00 rano, a ostatnie po godz. 21:00 i 22:00 (z wyjątkiem sobót, niedziel i świąt, kiedy godziny funkcjonowania komunikacji są skrócone). Na przystanku Orla zaplanowano kilkuminutowy postój autobusu. Przy projektowaniu rozkładów jazdy bezpłatnej komunikacji miejskiej uwzględniono rozkład pociągów SKM w kierunku Warszawy.

W soboty, niedziele i święta autobus komunikacji miejskiej obsługuje dwie linie naprzemiennie (Linia M1+M2). Przejazdy odbywają się w następującej relacji: Danuty – Orla – Mlądz – Orla – Danuty. Zmiana trasy następuje na przystanku Orla.

Szczegółowe rozkłady oraz mapa komunikacji są dostępne do pobrania.

Równolegle prowadzone są działania, które mają pozwolić na uruchomienie dodatkowej linii z Otwocka do Falenicy.

 

Pliki do pobrania:

Rozkład jazdy

Mapa M1 + M2

Mapa M3