CityBox Otwock - Bezpieczny Urząd. Załatw sprawę w czasie epidemii!

Autor: Administrator serwisu

28/04/2020

Otwock_FB_1200x1200px_VityBOX.png

Mając na uwadze troskę o mieszkańców Otwocka, został uruchomiony CityBox Otwock - Bezpieczny Urząd - połączenie ciągłości funkcjonowania urzędu w czasie epidemii w ultra bezpiecznych warunkach.

 

Rozwiązanie to pozwala na bezpieczne przekazywanie niezbędnych dokumentów, które są uprzednio sterylizowane w specjalnej suszarce laboratoryjnej. CityBox przy pomocy zainstalowanego sprzętu multimedialnego umożliwia wideokonferencję z właściwym urzędnikiem. Komunikacja mieszkańców z urzędnikami odbywa się zdalnie.

Na tablicy informacyjnej przy Punkcie Obsługi Mieszkańców zostały przedstawione nowe zasady obsługi interesantów. Należy zgłosić się w pierwszej kolejności do Punktu Obsługi Mieszkańca, który znajduje się bezpośrednio przy wejściu na teren Urzędu Miasta od strony ul. Hożej, pobrać numerek i zgłosić pracownikowi Urzędu Miasta rodzaj sprawy. Poczekalnię zorganizowano w oznaczonym namiocie. Interesanci zapraszani są kolejno do kabin poprzez intercom.

W każdej z sześciu kabin znajduje się stanowisko wyposażone w komputer, mikrofon, kamerę oraz urządzenie wielofunkcyjne. Kontakt z urzędnikiem następuje tylko za pomocą urządzeń multimedialnych. Po opuszczeniu kabiny przez interesanta jest ona każdorazowo dezynfekowana poprzez naświetlanie promieniami UV-C, mającymi właściwości wirusobójcze. By zapewnić bezpieczeństwo wymagane jest także zdezynfekowanie dłoni płynem przed wejściem oraz założenie maseczki ochronnej, dostępnej na miejscu. Należy również zachowywać dystans w stosunku do innych osób oczekujących na załatwienie sprawy.

CityBOX jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Bezpośrednio przy CityBox można również pobrać worki do selektywnej zbiórki odpadów.

 

CityBox Otwock - Bezpieczny Urząd powstał z myślą o wszystkich mieszkańcach Otwocka, którzy pomimo trwającej epidemii muszą zrealizować sprawy urzędowe niecierpiące zwłoki, tj. wystawienie aktu urodzenia, aktu zgonu czy wydanie dowodu osobistego.

 

Przypominamy, że z uwagi na wprowadzone zasady bezpieczeństwa nie ma obecnie innej możliwości załatwienia sprawy w Urzędzie Miasta Otwocka, niż: drogą elektroniczną, telefoniczną lub poprzez CityBox.

Galeria