28 czerwca 2022 r. przejdzie do historii Miasta Otwocka

Autor:

28/06/2022

28 czerwca 2022 r. przejdzie do historii Miasta Otwocka. Tego dnia problem niedokończonej galerii handlowej w centrum miasta, nazywanej potocznie „wielką dziurą” został ostatecznie i całkowicie rozwiązany!

Został podpisany akty notarialny o nabyciu przez Miasto Otwock prawa użytkowania wieczystego nieruchomości w centrum Otwocka - terenu wielkiej dziury należący do Banku Spółdzielczego. Tym samym Miasto Otwock stało się jedynym właścicielem całego terenu w centrum i może nim w pełni dysponować i mieć realny wpływ na to, jak zostanie zagospodarowana ta przestrzeń Otwocka.

Przypomnijmy, że ta część nieruchomości została sprzedana do banku w 2020 r. za 13 mln zł, a miasto odkupiło ją za niecałe 7 mln 200 tys. zł! To efekt długich i intensywnych, ale zakończonych sukcesem negocjacji prezydenta Jarosława Margielskiego z przedstawicielami Banku Spółdzielczego.

Teraz Miasto Otwock ma otwartą drogę do wprowadzania kolejnych pozytywnych zmian na Placu Niepodległości.

- To już pewne! Do końca roku blaszany płot w centrum Otwocka zniknie raz na zawsze z przestrzeni miasta. Razem z radą miasta chcemy, żeby to był teren pełen zieleni, tętniący życiem z którego będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy Otwocka - mówi prezydent Jarosław Margielski.

Galeria