100 lat Szkoły Podstawowej Nr 5

Autor: Administrator serwisu

02/10/2018

Licznie zgromadzeni uczniowie, absolwenci, grono pedagogiczne oraz przedstawiciele lokalnych władz samorządowych w dniu 29 września uczestniczyli w obchodach setnego jubileuszu Szkoły Podstawowej Nr 5 z Oddziałami lntegracyjnymi im. Jadwigi Korczakowskiej w Otwocku.


Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w intencji społeczności szkolnej w kościele Matki Bożej Częstochowkiej, a zaraz po niej na dziedzińcu szkoły odbyły się części oficjalne jubileuszu. Wszystkich zgromadzonych gości, dyrekcję, rodziców, pracowników szkoły i uczniów przywitała Dyrektor SP Nr 5 Anna Wasążnik, a następnie nauczyciel historii Wojciech Pawlik wraz z uczniami przedstawili zarys historii szkoły z ostatnich 100 lat,  której ilustracją i uzupełnieniem były przygotowana przez społeczność szkolną wystawa pn. "100 lat Szkoły Podstawowej nr 5", a także wystawa prac plastycznych absolwentki szkoły Haliny Stelmach. Na uroczystych obchodach jubileuszu szkoły nie zabrakło okolicznościowych przemówień, w których padło wiele słów uznania, podziękowań i życzeń związanych z 100-letnią, owocną edukacyjną działalnością podstawówki.

Prezydent Miasta Otwocka Zbigniew Szczepaniak w swym przemówieniu zwrócił się do zgromadzonych: Jubileusz 100-lecia to czas na tyle długi, by pozwolił przywołać wspomnienia o pięknych kartach historii tej Szkoły oraz ludzi, którzy ją współtworzyli ciężką i odpowiedzialną pracą na rzecz edukacji najmłodszych mieszkańców naszego miasta i regionu. Dzisiejsze święto jest szczególnym dniem, potwierdzającym trwałość podjętych niegdyś inicjatyw i wartości pedagogicznego trudu. Życzę wszystkim Uczniom, aby zdobyta wiedza zaowocowała sukcesami w dorosłym życiu, a Rodzicom satysfakcji z osiągnięć ich dzieci. Pani Dyrektor, Pedagogom i Pracownikom życzę dalszych sukcesów zawodowych, spełnienia wszystkich planów i zamierzeń oraz jeszcze wielu pięknych Jubileuszy.

Kolejnym, ważnym momentem obchodów jubileuszu było odsłonięcie pamiątkowej tablicy Patronki Szkoły - Jadwigi Korczakowskiej, która znajduje się w budynku szkoły.

Kiedy już część oficjalna dobiegła końca, scenę we władanie objęli artyści, prezentując występy zespołów wokalnych i hip-hopwych - nostalgicznie i na wesoło. Jak na prawdziwe urodziny przystało, nie zabrakło urodzinowego tortu oraz wspólnego odśpiewania przez uczestników uroczystości "Sto lat".  

Galeria