Protest mieszkańców na krajowej 17-stce

Autor: Wydział Ochrony Środowiska

27/10/2016

W piątek 21 października odbył się pierwszy z dwóch protestów mieszkańców przeciwko uciążliwości odorowej składowiska odpadów AMEST OTWOCK oraz instalacji przetwarzania odpadów P.P.H.U Lekaro.

Narastające problemy związane z coraz to bardziej silnymi nieprzyjemnymi zapachami wywodzącymi się z ww. działalności spowodowały, że już po raz drugi mieszkańcy okolic zablokowali przejazdy krajowej drogi w Woli Duckiej, gm. Wiązowna.  

Manifestacja odbywała się w godzinach 16.00 – 20.00 na DK 17 (Szosa Lubelska) w dwóch sektorach :

  1. przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Lubelska/Szosa Lubelska
  2. przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Narutowicza/Szosa Lubelska

W demonstracji wzięło udział ok. 100 osób. W pierwszym sektorze tj. (ul.Lubelska/ Szosa Lubelska) ok. 45 osób natomiast w drugim ok. 50.

Mieszkańcy manifestowali w bardzo trudnych warunkach, przez cały okres jej trwania padał obfity deszcz i doskwierał silny wiatr.

Trasa była blokowana przez cały okres trwania protestu, samochody nie były przepuszczane, jedynym wyjątkiem były pojazdy uprzywilejowane (karetki), policja wcześniej zaplanowała objazdy, tak aby nie tworzyły się duże korki.

Podobna sytuacja miała miejsce w dniu 22 października 2016 r. (sobota) 

Protest odbywał się w godzinach od 11.00 do 14.00 , w tych samych sektorach co dnia wcześniejszego. Ilość osób bardzo podobna ok. 100  – 50 w pierwszym i 50 w drugim. Ruch dla wszystkich samochodów był zablokowany przez cały czas trwania manifestacji.

Warunki pogodowe były równie doskwierające jak i w trakcie protestu w piątek.

Obie manifestacje zabezpieczały oddziały Prewencji i Ruchu Drogowego Policji.

Podczas protestu nie odnotowano żadnego incydentu.

Wydarzenie relacjonowały stacje telewizyjne m.in.: Polsat News , TVN 24, TVP Info

Fotorelacja:

 

 

 

 

Galeria