Wyszukaj
Facebook YouTube
A A+ A++ Wersja kontrastowa
BIP BIP UE PL
Miasto Otwock
STRONA GŁÓWNA AKTUALNOŚCI Kultura i Sport Miasto Otwock wspiera sportowców

Miasto Otwock wspiera sportowców

Budynki - ozdobnik
2024-06-10

6 czerwca, aż 32 zawodników z klubów sportowych działających na terenie Otwocka otrzymało stypendia przyznawane przez miasto za wybitne osiągnięcia w krajowym i międzynarodowym współzawodnictwie sportowym. 


Prezydent i Rada Miasta Otwocka wspierają w ten sposób dzieci, młodzież i osoby dorosłe, które dzięki uzdolnieniom, ciężkiej pracy i samozaparciu osiągają wybitne wyniki sportowe, rozsławiając jednocześnie nasze miasto. 


Stypendia trafiły do zawodników uprawiających takie dyscypliny jak: lekkoatletyka, akrobatyka, taniec, karate, podnoszenie ciężarów, kolarstwo i szachy. Łączna kwota dotacji przyznanych naszym utalentowanym sportowcom wyniosła 46 tys. 500 zł. Środki przeznaczone na ten szczytny cel pochodzą z budżetu Miasta Otwocka. 


Przed podpisaniem oficjalnych umów stypendialnych, prezydent Jarosław Margielski serdecznie podziękował zawodnikom, ich rodzinom i trenerom za promowanie Miasta Otwocka na arenie nie tylko krajowej, ale również międzynarodowej. 


Dotacje sportowe przyznawane są przez Miasto Otwock dwa razy w roku. Wnioski o przyznanie stypendium za drugie półrocze bieżącego roku można składać w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miasta Otwocka Miasta do 31 sierpnia br. Więcej informacji można uzyskać w Wydziale Promocji i Spraw Społecznych UM, budynek B, wew. 110, 170, e-mail: kultura@otwock.pl


STYPENDYŚCI

Jakub Pietrzak (Sokudo) - karate
Dawid Mazan (Król Batory) - szachy
Aleksandra Świętochowska (Sokudo) - karate
Szymon Mazurek (Sokudo) - karate
Kryspin Wichowski (Sokudo) - karate
Tymon Wichowski (Sokudo) - karate
Adam Bajno (Król Batory) - szachy
Daria Hura (OKS Start) - podnoszenie ciężarów
Maja Brodowska (Bushi) - karate
Gabriel Scalese (Bushi) - karate
Monica Scalese (Bushi) - karate
Nina Bajer (UKS Reliese) - taniec
Antoni, Roman Feliński (Akademia Sportu Otwock) - lekkoatletyka
Bogumiła Żebrowska (Jissenkan) - karate
Maria Zawistowska (Jissenkan) - karate
Natalia Tomaszewska (UKS Otwock) - akrobatyka
Maja Trybuła (Jissenkan) - karate
Gabriela Kownacka (Jissenkan) - karate
Wojciech Jerzak (Jissenkan) - karate
Artur Kovtun (Jissenkan) - karate
Gustaw Siennicki (Król Batory) - szachy
Szymon Basaj (UKS Kresy) - lekkoatletyka
Cezary Mazurek (Sokudo) - karate
Szymon Olpiński (Bushi) - karate
Aleksander Wiącek (OKS Start) - lekkoatletyka
Filip Mouketou-Tarazewicz (OKS Start) - lekkoatletyka
Zuzanna Bąk (OKS Start) - lekkoatletyka
Michalina Misiak (OKS Start) - lekkoatletyka
Aleksander Choroszej (Arkadia) - szachy
Piotr Małek (niezrzeszony) - kolarstwo
Michał Szczepański (Jissenkan) - karate
Lena Plata (Jissenkan) - karate

 


Galeria zdjęć