Miasto Otwock pozyskało dofinansowanie na budowę krytej pływalni z niecką sportową 7-torową w ramach realizacji kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Otwocku.
Dofinansowanie zostało pozyskane w ramach Programu Inwestycji o Szczególnym Znaczeniu dla Sportu – edycja 2022, ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.
Kwota dofinansowania wyniosła 34 082 000,00 zł.
Celem budowy obiektu jest poprawa infrastruktury sportowej w mieście.
Realizacja zadania umożliwi uczniom, członkom klubów sportowych i mieszkańcom trenowanie w odpowiednich warunkach oraz wpłynie na poprawę warunków szkoleniowo-treningowych, socjalnych i odnowy biologicznej dla kadry sportu kwalifikowanego i młodzieży uzdolnionej sportowo.
W ramach realizacji zdania zostanie wybudowana kryta pływalna z niecką sportową o wymiarach 25m x 16,5 m o głębokości do 1,8 m z: