Wyszukaj
Facebook YouTube
A A+ A++ Wersja kontrastowa
BIP TV BIP UE PL NFOSiGW
Miasto Otwock
STRONA GŁÓWNA AKTUALNOŚCI Komunikaty Bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców z cyberbezpieczeństwa i nowych technologii

Bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców z cyberbezpieczeństwa i nowych technologii

Budynki - ozdobnik
2026-06-09

Zachęcamy przedsiębiorców z sektora małych i średnich firm do udziału w bezpłatnym szkoleniu „Cyberbezpieczeństwo dla MŚP”, realizowanym przez Związek Cyfrowa Polska we współpracy z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną w ramach projektu EU – Re_d: rethink digital – Central Poland Digitalisation HUB.


Szkolenie stanowi część kompleksowej usługi „Cyberbezpieczeństwo i nowe technologie dla MŚP”, której celem jest wsparcie firm w bezpiecznym rozwoju cyfrowym, podnoszeniu kompetencji pracowników oraz świadomym wykorzystaniu nowoczesnych technologii, w tym sztucznej inteligencji, w codziennej działalności.


Program skierowany jest do właścicieli i przedstawicieli małych oraz średnich przedsiębiorstw, którzy chcą zwiększyć poziom bezpieczeństwa swojej organizacji, uporządkować procesy cyfrowe oraz poznać praktyczne możliwości wykorzystania nowych technologii w biznesie.


Szkolenie obejmuje jedno spotkanie hybrydowe oraz dwa spotkania online:



Uczestnicy programu otrzymają możliwość analizy kompetencji cyfrowych swojej firmy, udziału w praktycznych warsztatach prowadzonych przez ekspertów oraz indywidualnych konsultacji po zakończeniu szkolenia. Dodatkowo uzyskają dostęp do materiałów edukacyjnych i rekomendacji wspierających rozwój kompetencji cyfrowych oraz certyfikat ukończenia programu.


Podczas zajęć poruszone zostaną zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem, ochroną danych, wykorzystaniem sztucznej inteligencji i narzędzi chmurowych, bezpieczeństwem procesów biznesowych oraz nowoczesnymi rozwiązaniami wspierającymi sprzedaż, marketing i organizację pracy.


Szkolenie poprowadzi dr inż. Jarosław Homa – ekspert z zakresu sieci komputerowych i cyberbezpieczeństwa, Wicedyrektor Centrum Cyberbezpieczeństwa oraz Pełnomocnik Rektora ds. Cyberbezpieczeństwa Politechniki Śląskiej.


Szczegółowe informacje dotyczące programu dostępne są na stronach:

www.cyfrowapolska.org/dzialania/re_d-edih/

www.re-d.pl


Osobą odpowiedzialną za koordynację zgłoszeń jest Marta Lau ze Związku Cyfrowa Polska (e-mail: martalau@cyfrowapolska.org, tel. 608 434 233).


Serdecznie zachęcamy przedsiębiorców do udziału w szkoleniu.